Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

20.03.2015

Dominika Słowik w TVP Kultura

Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego wydania programu Tygodnik Kulturalny w TVP Kultura.

Gościem specjalnym programu będzie Dominika Słowik, która opowie o swojej debiutanckiej powieści Atlas: Doppelganger. Rozmowę z autorką poprowadzą m.in. Justyna Sobolewska i Michał Chaciński.

Czy Atlas: Doppelganger zostanie wydarzeniem tygodnia? Oglądajcie już dziś TVP Kultura o godz. 22:25. Powtórka programu w sobotę 21 marca o godz. 18.20.

Tygodnik Kulturalny to magazyn, który w sposób subiektywny podsumowuje najważniejsze zjawiska ze świata kultury i sztuki. Co tydzień na antenie programu TVP Kultura wybitni krytycy i znawcy sztuki dyskutują o najciekawszych wydarzeniach ze swoich dziedzin.

fot. Wojciech Karliński

Oko, które bacznie obserwuje hipnotyczną rzeczywistość

Transowy, mocny, znakomity debiut, w którym to, co pospolite, brudne, tandetne na naszych oczach przeobraża się w metafizyczne i fantastyczne. W szarym blokowisku Śląska czasów transformacji odradza się Macondo i zarazem Ulica Krokodyli. Zdegradowany świat podwórek i magicznych labiryntów klatek schodowych opisany jest ostro, sugestywnie – tak dobrze znanym autorce językiem blokowego kosmosu.
Przez swoje bogactwo i wielość perspektyw powieść ta może być interpretowana na wiele sposobów. Tylko od nas zależy, który z nich wybierzemy.

Doppelganger. Oko, które bacznie obserwuje hipnotyczną rzeczywistość. Ucho, które wsłuchuje się w pulsujący rytm miejskich legend. Ręka, która kreśli opowieść jak nikt przed nią.