Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.03.2015

Dobrze napisana książka akcji

Biografia Jorgego Salceda w sposób autentycznie wciągający przybliża świat narkotykowych baronów z Cali, pokazuje wzajemne rozgrywki i ogrom korupcji przeżerającej współczesną Kolumbię. (...) Świat niezależnie od szerokości geograficznej jest pełen dobrych łotrów, bezwiednie uwikłanych, zwerbowanych, a niedonoszących itp. Zresztą wspomniane wątpliwości nie odbierają smaku czytania, który zawsze towarzyszy dobrze napisanym książkom akcji.
 
Marcin Wolski,
tygodnik „W Sieci"

Bohater książki do dzisiaj żyje w ukryciu. Mafia wydała na niego wyrok śmierci.

Prawdziwa opowieść o człowieku, który znalazł się w śmiertelnej pułapce.

Kiedy Jorge Salcedo po raz pierwszy dostał od szefa mafii polecenie, by sprzątnąć człowieka, był w szoku. „Upewnij się, że robota jest dobrze wykonana i to szybko. Pallomari musi odejść. Rozumiesz?” – usłyszał. „Jorge nie odpowiedział od razu. W jego umyśle rozległ się ogłuszający hałas. Wszystko się w nim buntowało. »Nie, nie zrobię tego. Nie, nie, nie!«, krzyczał w myślach. Ale w tej samej chwili kiwał głową i mówił to, co jego szef chciał usłyszeć.
– Tak, oczywiście. Tak, rozumiem”.

Dla Salcedo nie było już odwrotu. Stanął przed wyborem: albo zacznie zabijać, albo sam zginie. By wyrwać się z objęć mafii, musiał potajemnie współpracować z CIA. Jako informator przez lata balansował na krawędzi ryzyka.

„Uwikłany” to historia człowieka, który w nieodpowiednim czasie znalazł się w nieodpowiednim miejscu i poznał ludzi, z którymi nigdy nie powinien się spotkać. Nieoczekiwanie trafił w sam środek starcia pomiędzy najniebezpieczniejszymi kartelami narkotykowymi na świecie. By wyrwać się z sieci mafijnych układów, postanowił zwrócić się przeciwko swoim szefom.

Gdyby nie on, nigdy nie udałoby się rozpracować największej organizacji przestępczej świata.

ELEKTRYZUJĄCA OPOWIEŚĆ O ZDRADZIE, ZBRODNI, WIELKICH PIENIĄDZACH I NAJWIĘKSZEJ MAFIJNEJ WOJNIE W HISTORII.