Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.11.2018

Danuta Stenka w Kinie Atlantic

8 listopada w Kinie Atlantic w Warszawie odbyło się spotkanie z okazji premiery nowego wydania książki "Flirtując z życiem", wzbogaconego o nowe, poruszające rozmowy.

Spotkanie z udziałem Autorów poprowadziła Magdalena Miśka-Jackowska. Fragmeny książki przeczytał Artur Żmijewski, Gospodarzem spotkania był Artur Wolski.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania i zapoznania się z fragmentem książki.

Wystarczy, że się uśmiechnie i już jest ubrana" - napisał o Danucie Stence Jerzy Iwaszkiewicz. Łukaszowi Maciejewskiemu aktorka opowiada o tym, co się kryje za uśmiechem, który stał się jej znakiem firmowym. To rozmowa dwojga bliskich przyjaciół, w której znajdzie się miejsce na przywołanie smaków i zapachów dzieciństwa, opowieść o trudach przezwyciężania kompleksu dziewczyny ze wsi, o sile, którą dają rodzina, dom i wiara, o radości grania, ale też o permanentnym strachu, stresie i depresji - drugiej stronie aktorskiej kariery. Stenka flirtuje nie tylko z życiem, ale i z czytelnikami.

Aneta Kyzioł, „Polityka"

 Copyright: Arch. Kino Atlantic/Patryk Sokołowski

 

 

Wydanie specjalne uzupełnione o nowe rozmowy

Piękna, emocjonalna, wrażliwa, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości.
Szczere rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze.

Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Anegdoty z życia zawodowego przeplatają się z wyznaniami na temat prywatnych spraw.
Danuta Stenka nie waha się otwarcie mówić o kosztach, jakie wiążą się z jej wymagającym zawodem – o towarzyszącym jej przez lata stresie i braku pewności siebie.

Z poruszających wspomnień wyłania się opowieść o dojrzewaniu kobiety do niezależności i spełnienia, w której każdy łatwo odnajdzie cząstkę własnego życia.