Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.03.2015

Czy można być doskonałym lekarzem, nie widząc w pacjencie człowieka?

Kto potrzebny jest światu bardziej - dobry, ale zwyczajny człowiek czy geniusz bez serca? James Dyer urodził się z niezwykłą przypadłością: jego ciało nie odczuwa bólu.

W XVIII wieku współczesna medycyna dopiero się rodzi. James decyduje się na eksperymenty i wkrótce zostaje genialnym chirurgiem, wyprzedzającym swoją epokę. Jednak czy można być doskonałym lekarzem, nie widząc w pacjencie człowieka, a jedynie zlepek kości, ścięgien i naczyń krwionośnych?

Przemyślny ból to intrygująca powieść-labirynt, za którą autor otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. International IMPAC Dublin Literary Award oraz Premio Grinzane Cavour we Włoszech.

Na audycję „To się czyta" w radiowej Dwójce zapraszamy od poniedziałku 16 marca do piątku 20 marca 2015 roku w godz. 9.45-10.00. Fragmenty książki Andrew Millera czytać będzie aktor filmowy i teatralny Paweł Domagała.

Do usłyszenia na antenie!

Andrew Miller

Przemyślny ból

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Zapierająca dech przygoda, podróż przez XVIII-wieczną Anglię i Rosję

James Dyer rodzi się niezdolny do odczuwania bólu. Jest dziwnym dzieckiem, jarmarczną atrakcją, eksponatem w gabinecie osobliwości, wreszcie zostaje genialnym chirurgiem. Osiąga sukces, bo nie boi się o życie pacjenta. Jest zimny i bezwzględny, tak jakby niezdolność do cierpienia pozbawiła go empatii.
Dopiero podczas podróży przez śniegi Rosji na wezwanie carycy Katarzyny doświadczy czegoś, co sprawi, że coś w nim pęknie. I nic już nie będzie takie samo.