Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

03.06.2014

"Beksińscy" wyróżnieni

2 czerwca w Warszawie wręczono nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej Magdalenie Grzebałkowskiej, autorce Beksińskich. Bestsellorowa biografia otrzymała tytuł Książki Maja 2014. Gratulujemy!

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00 w Warszawskim Klubie Księgarza (Rynek Starego Miasta 22/24). Na wieczorze promocyjnym laudację wygłosił Jacek Wakar, a fragmenty książki czytał Adam Ferency.

Dyplom dla Wydawnictwa Znak:

dyplom

 

 

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna.
Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.