Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.08.2017

American dream Magdy Stachuli

Równo rok temu Magda Stachula zadebiutowała powieścią Idealna, która niemal od razu stała się bestsellerem. Książka podbiła serca czytelników i krytyków, ale też sama historia tego debiutu wygląda jak żywcem wyciągnięta z hollywoodzkiego scenariusza.

Młoda matka pracująca w zawodzie nijak związanym z uzyskanym wykształceniem pisze powieść, którą wysyła na pocztę literacką. Dokładnie tak samo jak tysiące innych ludzi. Ot, kolejna młoda, ambitna osoba, która chce spełnić swój literacki american dream. Tyle że osiąga sukces. Spektakularny.

Teraz, rok po debiucie, Magda jest już autorką dwóch powieści z gatunku domestic noir, jej książka jest tłumaczona na czeski, trwają rozmowy o ekranizacji, a trailer do „Trzeciej" nakręcił sam Borys Lankosz („Ziarno prawdy", „Rewers"). Wydaje się, że „klątwa drugiej książki" nie dotyczy naszej autorki, której nowa powieść, wydana 5 lipca bieżącego roku, zbiera świetne recenzje i potwierdza, że Magda Stachula jak nikt inny potrafi zaglądać do naszych głów i wyciągać z nich to, co najbardziej niepokojące.

Książki