Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

21.10.2017

Aktorstwo i krytyka. Agata Kulesza i Łukasz Maciejewski gośćmi 8. FKA!

Jak aktorzy postrzegają pracę krytyków? Dlaczego tekstom krytycznym dotyczącym ról aktorskich brakuje precyzji? Po raz kolejny na Festiwalu Kamera Akcja odbędzie się spotkanie, którego pretekstem będzie rozmowa o postrzeganiu krytyki filmowej przez aktorów oraz odwrotnie - spojrzenia na aktorów okiem krytyków. Gościem tegorocznej edycji będzie Agata Kulesza, ceniona aktorka, której światowy rozgłos przyniosła rola Wandy Gruz w „Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Aktorka opowie Łukaszowi Maciejewskiemu o własnych doświadczeniach współpracy z krytykami filmowymi.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 21 października o godz. 13 w Łódzkim Domu Kultury, Sala Cine Projekt, a poprowadzi je Marcin Radomski.

Podczas spotkania przepytany zostanie również Łukasz Maciejewski, który premierowo opowie o rozmowach z gwiazdami polskiego kina przy pracy nad nową książką „Aktorki. Odkrycia", która stanowi zbiór opowieści o kluczowych momentach w karierze bohaterek. O wydarzeniach, od których wszystko się zaczęło. O tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie. A zwłaszcza życie gwiazd.

 

O wydarzeniach, od których wszystko się zaczęło

Błęcka-Kolska, Bohosiewicz, Budnik, Dancewicz, Gniewkowska, Grabowska, Gruszka, Hajewska-Krzysztofik, Kolak, Kulig, Kożuchowska, Kulesza, Kuna, Muskała, Nieradkiewicz, Ostaszewska, Preis, Trzepiecińska

Portrety niezwykłych, wyjątkowych, silnych kobiet.
Szczere rozmowy Łukasza Maciejewskiego z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach.
18 historii o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie.
A zwłaszcza życie gwiazd.
Co w karierze aktora przesądza o spełnieniu? Talent, determinacja, a może szczęście?
Jak pozostać sobą, gdy jest się nieustannie ocenianym przez innych?

"Aktorki. Odkrycia" to zbiór opowieści o kluczowych momentach w życiu bohaterek. O wydarzeniach, od których wszystko się zaczęło.

Życie aktorów jest podobne do naszego, ale wszystko w nim wydaje się intensywniejsze. Radości i splendor większe, stres i lęk przed porażką silniejsze, a los bywa jeszcze bardziej kapryśny.