Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.06.2019

60 lat minęło!

Znak hucznie świętował jubileusz! Naszemu szacownemu wydawnictwu stuknęła „sześćdziesiątka"! W niedzielę w ogrodach Dworku Łowczego tłumnie zgromadzili się autorzy, pracownicy, współpracownicy i przyjaciele Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak.

Imprezę prowadzili Wojciech Malajkat i Jerzy Illg. Anielsko śpiewał chór zakładowy, czyli zespół Radwaniołki (Aniołki Radwana), Małgorzata Szejnert i Magdalena Grzebałkowska na kilka sposobów odśpiewały „Happy Birthday", Sylwia Chutnik i Ewa Winnicka zaprezentowały hymn matek pisarek, a Dorota Segda z chórem dyrygowanym przez Zbigniewa Koniecznego odśpiewała wiersz Wisławy Szymborskiej „Odwódki". O muzyczną oprawę spotkania zadbał Kwartet Okazjonalny.


Szczególnym momentem była licytacja plakatu Kazimierza Manna, która zapoczątkowała zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację synka naszych przyjaciół, którego czeka operacja guza mózgu. Aukcję z wrodzonym wdziękiem prowadził Wojciech Bonowicz, a plakat „poszedł" za 4 tys. zł! Już wkrótce będzie można wylicytować inne wspaniałości, które ofiarowali autorzy i współpracownicy Znaku. Wśród fantów znalazło się m.in. czarne Dzieciątko Jezus zakupione przez Małgorzatę Szejnert na Copacabanie, obraz Stanisława Baja z cyklu „Ucho igielne", a także powidła usmażone osobiście przez Wiesława Myśliwskiego.