Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

28.05.2017

Olga Drenda i Bartłomiej Dobroczyński: Czyje jest nasze życie?

W niedzielę 28 maja Miesięcznik ZNAK zaprasza na spotkanie autorskie poświęcone książce "Czyje jest nasze życie?".

Co jest nie tak z hipotezą świata sprawiedliwego? Ważniejsza jest lojalność wobec bliskich czy wobec przekonań i prawdy? Jak żyć w świecie pozbawionym punktów odniesienia? Czy Bóg jest obrażalski? Czy można wyhodować (w) sobie geniusza? Kiedy popełnisz samobójstwo? W końcu... czyje jest nasze życie?

Wraz z autorami książki - Olgą Drendą i Bartłomiejem Dobroczyńskim spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Olga Drenda (antropolożka kultury, etnolożka) i Dobroczyński (psycholog i historyk psychoanalizy) w swojej książce drażnią, prowokują, pozbawiają złudzeń, ale także inspirują do zaglądania pod podszewkę rzeczywistości. Pokazują, że chaos codzienności nie musi być zły, jeśli będziemy wiedzieć, jak surfować na jego falach.

Spotkanie poprowadzi Ewa Bolińska-Gostkowska.

Spotkanie odbędzie się w kawiarni Spółdzielnia "Ogniwo" w Krakowie, ul. Paulińska 28 o godz. 18.

Czy wiecie, jak działają świat, popkultura, media i relacje międzyludzkie? Uważacie, że wystarczy znać parę prostych zasad, żeby sprawnie poruszać się w rzeczywistości?
Ta książka udowadania, że się mylicie.


Olga Drenda, etnolożka i antropolożka kultury, oraz Bartłomiej Dobroczyński, psycholog i historyk psychoanalizy, pokazują, że żyjemy w świecie pozbawionym punktów odniesienia, wydani na pastwę sił, z których istnienia nie do końca zdajemy sobie sprawę. Drażnią, prowokują, pozbawiają złudzeń, ale także inspirują do zaglądania pod podszewkę rzeczywistości.

A jeśli czujecie się zagubieni i przestraszeni współczesnym światem, to także pozycja dla was. Dowodzi, że nie jesteście sami, odsłania źródła waszych lęków i pokazuje, że pewne zjawiska i mechanizmy, choć wydają się nowe, są stare jak świat.

Książkę zainspirowały rozmowy publikowane w miesięczniku „Znak” w ramach cyklu Mąciciele o dwóch głowach.