Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.03.2016

Bp Grzegorz Ryś: Ważniejsze jest wiedzieć, kto nas łączy, od tego, co nas jeszcze dzieli

W minioną niedzielę zakończył się X Zjazd Gnieźnieński, pierwsze z ważnych wydarzeń w kalendarzu obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski. W debacie „Co zrobiliśmy z naszym chrztem?" wzięli udział m.in. bp Grzegorz Ryś i bp Marcin Hintz, współautorzy książki „Na początku był Chrystus" - zapisu bezprecedensowej rozmowy trzech biskupów różnych wyznań chrześcijańskich.

- Książka ta wzięła się z podzielanego przez nas trzech przekonania, że tę rocznicę powinniśmy przeżywać razem jako bracia w jednym Kościele - mówi bp Grzegorz Ryś. - Chcę zaświadczyć, że w czasie tej rozmowy bardzo wiele się nauczyłem, i mam nadzieję, że będzie to doświadczenie każdego, kto weźmie tę książkę do ręki.

Premiera 16 marca.

Przeczytajcie fragment

 

Trzech biskupów różnych wyznań – pierwsza taka rozmowa w historii!

Katolik, luteranin i prawosławny w szczerym dialogu o polskim chrześcijaństwie wczoraj i dziś.

Na takie spotkanie długo czekaliśmy. Jubileusz 1050-lecia chrześcijaństwa na ziemiach polskich jest świętem wszystkich ochrzczonych, nie tylko katolików. Choć chrześcijanie są podzieleni, Chrystus jest jeden. Bp Grzegorz Ryś zaprasza więc swoich braci w biskupstwie, by wspólnie zastanowić się nad łączącymi nas pytaniami: Jakie jest miejsce religii w nowej rzeczywistości? Czy Polska jest dziś krajem chrześcijańskim? Czy jedność jest jeszcze możliwa? Na czym polega rewolucyjna moc Ewangelii?

Kościół jest dużo bardziej różnorodny, niż myślisz. Ta książka pozwoli Ci to dostrzec. Rozmowa – jak zawsze – okazuje się kluczem do zrozumienia.