Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mapa nieba. Nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją.

Zrozumieć śmierć

Książka godna polecenia, choć wydaje się, że pierwsze wydanie publikacji "Dowód" jest znacznie ciekawsze (bo opisuje przeżycia Ebena Alexandra z pogranicza śmierci i przedstawia wszystkie zdarzenia, które się działy dookoła niego).
W "Mapie nieba" autor przedstawia przeżycia innych osób, zarówno tych, które doświadczyły zetknięcia z pograniczem śmierci, jak też tych, które były przy ludziach umierających (i zrozumiały - po przeczytaniu książki "Dowód" - jak przebiegają ostatnie chwile życia, co się dzieje z umierającą osobą, gdzie przebywa, kogo/co spotyka).
Eben Alexander (opierając się na radach Ptolemy'ego Tompkinsa) stara się wytłumaczyć zjawiska z pogranicza śmierci na podstawie filozoficznych doktryn, teologicznej nauki i medycznych doświadczeń (bo jakby nie było niektóre zjawiska bywają czasem naukowo niewytłumaczalne).
Warto sięgnąć po publikację, która może kiedyś pozwolić nam zrozumieć nadchodzącą śmierć oraz cały proces zmian, jaki przebiega wewnątrz człowieka - zarówno osoby dotkniętej przeżyciami z pogranicza śmierci, jak też doświadczonej odejściem bliskiej osoby. Ważniejsza wydaje się jednak odpowiedź na postawione przez autora pytanie: kim tak naprawdę jesteśmy i co jest naszym prawdziwym przeznaczeniem?
Recenzent: Justyna Cywoniuk

Nowa książka autora bestsellerowego „Dowodu”. Niesamowite historie ludzi, którzy dotknęli tajemnicy życia po śmierci.

Eben Alexander znów dostarcza dowodów na istnienie Nieba.

Eben Alexander, znakomity neurochirurg, w swojej przełomowej książce „Dowód” opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu na chwilę zajrzeć do urzekającego świata Nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył.

Wkrótce przekonał się, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy także dotknęli tej najważniejszej tajemnicy istnienia. Dotąd milczeli, wstydzili się mówić, ale dzięki odważnemu świadectwu Ebena, postanowili opowiedzieć mu własne zaskakujące, często przejmujące, dające nadzieję historie.

Ich świadectwa posłużyły autorowi „Dowodu” do utkania nadzwyczajnej opowieści o zagadkowych doświadczeniach, pozwalających uwierzyć, że nasz świat ma jeszcze jeden wymiar, głęboko skryty, czysto duchowy, który czasem wyczuwamy, ale którego nigdy dotąd nie opisano tak przekonująco.

Nowa książka Ebena Alexandra dostarcza kolejnych dowodów na to, że życie po śmierci istnieje.