Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Maybe Someday

Wspaniała Coollen Hoover!

"Maybe Someday" to najnowsza powieść Colleen Hoover, znanej i cenionej autorki wielu książek dla młodzieży. Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością owej pisarki i początkowo byłam do niego nastawiona sceptycznie, ponieważ mimo że "Hopeless" jest wychwalane, nie trafiło w mój gust. Z "Maybe Someday" było zupełnie inaczej, bo od samego początku była wciągająca i intrygująca.

Już na pierwszych stronach możemy zauważyć komplikacje uczuciowe głównej bohaterki, która przestaje radzić sobie z otaczającym ją światem. Mimo problemów, pozostaje silną kobietą i nie chce uzewnętrzniać się przez nikim innym. Co do Ridge'a, drugiego pierwszoplanowego bohatera, było to największe zaskoczenie powieści! Nigdy nie spodziewałabym się takiego obrotu spraw. Oczywiście, oboje zakochują się w sobie, jednak na drodze stoi im wiele przeszkód.

Okładka przepiękna, chociaż nie mówiąca za wiele. To właśnie jest atutem, nic nie jest oczywiste, a owinięte woalką tajemniczości i subtelności. Czytelnik nie wie, czego się może spodziewać po powieści, co jeszcze bardziej zaostrza apetyt na bestseller! Świetnym pomysłem jest także dołączona do książki ścieżka dźwiękowa, która nagrana jest na potrzeby książki. Dokładnie te same piosenki, które znajdujemy w książce, możemy posłuchać w internecie i wczuć się w sytuację bohaterów jeszcze lepiej. Co ciekawe, utwory nie są "zwykłymi piosenkami" - są dokładnym opisem uczuć bohaterów. Uczuć, których nie mogą sobie wyznać ze względu na wiele czynników, jednakże to właśnie muzyka jest ich spoiwem i to w niej wyrażają wszystkie swoje najgłębsze zmagania, uczucia, myśli i marzenia.

Uważam, że jest to idealna lektura dla wszystkich i myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Trochę muzyki, miłości, przezwyciężania problemów. Jest to mieszanka, która mnie zachwyciła i teraz jestem pewna, że w najbliższym czasie sięgnę po kolejną książkę Colleen Hoover. Zawładnęła moim sercem i jej twórczość na bardzo długo pozostanie w moich myślach.


Recenzent: Justyna Z.

Colleen Hoover

Maybe Someday

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski

Nowa książka autorki powieści "Hopeless"

On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać.
Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin.
Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce…
"Maybe Someday" to opowieść o ludziach rozdartych między „może kiedyś” a „właśnie teraz”, o emocjach ukrytych między słowami i o muzyce, którą czuje się całym ciałem.

Bestseller „New York Timesa”.
Drugie miejsce w plebiscycie Goodreads Choice Awards 2014 w kategorii Romans.