Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

W dżungli zabija się anioły. Opowieść o siostrze Dorothy Stang

Walczyła w imię prawa

Wyjątkowa i prawdziwie godna przeczytania i polecenia książka o siostrze zakonnej Dorothy Stang, która odnalazła sens własnego życia, o miłości będącej dawaniem siebie, o trosce o ludzi i o Matkę Ziemię. Prawdziwym powołaniem siostry Dorothy, przez bliskich nazywanej zdrobniale i pieszczotliwie Doth, była praca misyjna i pomaganie biednym ludziom, której oddała się bez reszty.
Takie historie nie zdarzają się codziennie. Zaangażowana i gotowa na każde poświęcenie zakonnica została zamieszana w spory dotyczące ziemi. Skierowano w jej stronę zarzuty, oskarżenia i ostrzeżenia, by nie mieszała się w te sprawy, bo czekają ją kłopoty. Mimo to siostra Doth nie przejęła się tym i nie porzuciła ani nie zaniechała swoich działań. Stała się prawdziwym przykładem dobra, wiary w sprawiedliwość i walki w imię prawa.

 


Recenzent: Joanna Białek

Opowieść o zakonnicy, na którą wydano wyrok śmierci

Sześć strzałów oddanych przez płatnego mordercę. Tak zginęła siostra Dorothy Stang. Spotkanie z zabójcą nie było dla niej zaskoczeniem. Wiedziała, że za jej głowę wyznaczono cenę. Mimo to powtarzała: „To moi ludzie. Chcę być z nimi w ich walce”. Siostrze Dorothy Stang, przez najbliższych zwanej po prostu Dot, nikt nie odebrał życia. Miała wybór. Oddała życie w sposób wolny.

W dżungli zabija się anioły> To historia zwykłej kobiety, której pełne poświęcenia i pasji życie jest dowodem na to, że warto podążać swoją drogą.