Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Szukając Noel

Trzepot anielskich skrzydeł

Gdy jesteśmy dziećmi, wierzymy w anioły i całe zastępy anielskie, ale jako dorośli zapominamy o ich istnieniu czy raczej nie przyznajemy się do takich myśli, bo wydają się zbyt naiwne. Evans udowadnia, że jednak czasem aniołowie schodzą na ziemię, przybierają ludzką postać i wyciągają do nas dłoń, dokładnie wtedy, gdy stoimy na samym skraju przepaści i zaledwie jeden krok dzieli nas od skoku w nicość...

"Szukając Noel" to ciepła, lekka powieść o przeciwnościach losu, o ludzkich słabościach i o miłości, dzięki której znosimy tak wiele. Zagubiony, zrezygnowany i zdesperowany Marc, będąc krok od popełnienia samobójstwa, spotyka na swojej drodze Macy. Pozornie przypadkowa znajomość przynosi lawinę zmian w życiu obojga młodych ludzi, a Macy staje się dla Marca prawdziwym aniołem niosącym ratunek i wiarę w drugiego człowieka.

Czasami każdemu z nas przydałby się taki osobisty anioł, który stawiałby do pionu w chwilach, gdy brakuje sił, by podnieść się samemu, prawda? A może warto się rozejrzeć? Może warto nasłuchiwać trzepotu anielskich skrzydeł? Może są znacznie bliżej, niż by się nam mogło wydawać...

Dobra, wartościowa powieść, po którą z pewnością warto sięgnąć.


Recenzent: Magda Matraszek

Richard Paul Evans

Szukając Noel

Tłumaczenie: Bartosz Gostkowski

„Pamiętaj, liczy się tylko miłość”

Gdy Mark był dzieckiem, mama opowiadała mu, że anioły czasem przebierają się za ludzi i schodzą na ziemię. Gdy dorósł, zwątpił w te słowa. Kiedy jednak znalazł się na samym dnie, ponownie w nie uwierzył.

Mark Smart był życiowym nieudacznikiem, który nigdzie nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca. Los postawił jednak na jego drodze niezwykłą dziewczynę - Macy. Uczucie, którym ją obdarzył różniło się od jego dotychczasowych związków: „to tak jakby porównać Święto Pracy z Bożym Narodzeniem”. Gwiazdka nie może jednak trwać wiecznie, a miłość Marka i Macy napotka na niespodziewane przeszkody. Czy mroczne wydarzenia z przeszłości muszą rozdzielić ich na zawsze?

Richard Paul Evans - autor bestsellerowych Stokrotek w śniegu - udowadnia, że zanim życie wręczy nam najwspanialszy prezent, pakuje go starannie w przeciwności losu. Ta wzruszająca opowieść to dowód na potęgę miłości, która zdolna jest do pokonania każdej przeszkody.