Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nikt nie chciał słuchać

To co najważniejsze

Czy jest możliwe życie w ciągłym lęku i obawie, że stanie się najgorsze? Czy jest możliwe pogodzenie się ze śmiercią najbliższej osoby, zamordowanej przez innego członka rodziny ? Czy wreszcie jest możliwe ciągłe poszukiwanie ciepła i miłości u innych ludzi, którzy na nasze poszukiwania nie chcą odpowiedzieć?

 

Alex i Isobel Kerr, osieroceni przez matkę, zmuszeni do tułania się po rodzinach zastępczych i ośrodkach opieki, doświadczają wszystkiego, czego nie byłby w stanie wytrzymać niejeden dorosły człowiek. Złączeni niewidzialnymi więzami miłości i lojalności wobec siebie, brat i siostra stawiają czoła całemu światu, wierząc w wartości najważniejsze i nieprzemijające, wpojone im przez matkę i głęboko zakorzenione w ich sercach.

 

"Nikt nie chciał słuchać" to poruszająca historia rodzeństwa, które przetrwało wspólnie największe trudności i momenty zwątpienia. To piękna i budząca emocje powieść o przezwyciężaniu przeciwności, przekraczaniu granic, pokonywaniu siebie.


Recenzent: Karolina Stelmaszyk

Isobel Kerr, Alex Kerr

Nikt nie chciał słuchać

Tłumaczenie: Magdalena Filipczuk, Michał Filipczuk

Nikt nie chciał im dać rodzinnego ciepła. Mogli liczyć tylko na siebie...

Isobel i Alex dorastali w strachu przed okrutnym ojcem. Jednak prawdziwy koszmar zaczął się dla nich dopiero, gdy on w przypływie szału zamordował ich matkę. Odtąd będą się tułać po kolejnych domach opieki i rodzinach zastępczych.
Czy będą skazani na dorastanie wśród ludzi o zimnych sercach? Czy znajdzie się ktoś, kto zechce ich wysłuchać? Nikt nie chciał słuchać to przejmująca opowieść o sile łączącego rodzeństwo uczucia i o tym, że nawet w najtrudniejszych warunkach warto walczyć o szczęśliwe zakończenie.