Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ambicja

Tajemnice Easton

Tym razem fankom serii o Reed Brennan przyszło czekać prawie rok zanim na rynku ukazał się siódmy tom sagi. Ale warto było! "Ambicja" - najnowsza powieść utalentowanej amerykańskiej autorki Kate Brian ujawnia przed nami najmroczniejsze tajemnice uczniów elitarnego liceum Easton Academy.
Ten rok wydaje się być dla Reed wyjątkowo trudny. Dyrekcja szkoły, aby ukarać uczniów za spalenie Gwendolyn Hall w czasie ostatniej imprezy, zamierza zamknąć Billings, na co Reed jako prezeska bursy, w żadnym wypadku nie może pozwolić. Dyrektor Marcus zażądał przekazania aż pięciu milionów dolarów na rzecz szkoły, w przeciwnym razie dziewczyny utracą dom. Ale skąd wziąć tak wielkie pieniądze? Reed ambitnie proponuje zorganizowanie balu charytatywnego... lecz czy mimo starań wszystkich mieszkanek Billings uda się zgromadzić tak dużą sumę? Stawka jest wysoka, gdyż tak naprawdę nie chodzi wyłącznie o uratowanie internatu, ale i o zdobycie szacunku oraz zaufania przyjaciółek i kolegów.
Niestety dla bohaterki to nie koniec zmartwień. Po raz kolejny bolesne doświadczenia, opisane w poprzednich książkach, odbijają się głośnym echem. Dziewczyna desperacko próbuje odzyskać Josha, ale ten ku jej rozpaczy nie potrafi wyrzucić z pamięci obrazów ostatniej nocy Dziedzictwa, kiedy na własne oczy ujrzał ukochaną u boku Dasha - chłopaka Noelle. Strach przed odkryciem przez wszystkowiedzącą Noelle mrocznego sekretu, paraliżuje prezeskę Billings do tego stopnia, że panicznie obawia się ona, iż przez jedną błędną, nieopatrznie po wypiciu kilku drinków podjętą decyzję, straci wszystko to, o co walczyła od momentu, gdy po raz pierwszy przekroczyła próg liceum Easton.
Dodatkowo atmosferę zagęszcza snująca się jak cień po szkolnych korytarzach Ivy Slade - nowa zdobycz byłego chłopaka Reed oraz jej największy wróg. Wydaje się, że to właśnie ona prześladuje Brennan, podkładając jej ubrania i perfumy należące do tragicznie zmarłej Cheyenne czy też wysyłając maile z adresu Martin. Zrozpaczona Brennan, która początkowo bliska jest obłędu, próbuje na własną rękę odkryć, kto za tym stoi. Nikt przecież nie ma prawa zastraszać prezeski najbardziej ekskluzywnej bursy! A jednak tajemniczy osobnik niewątpliwie stara się zmącić spokój bohaterki. Czy ktoś rzeczywiście czyha na życie Reed, czy też wszystko to jest tylko wytworem jej nader bujnej wyobraźni? Jakby na to nie patrzeć, Kate Brian ponownie stawia przed czytelniczkami więcej pytań niż odpowiedzi. Co jeszcze skrywają mury Easton, jakie dotychczas pilnie strzeżone tajemnice ujrzą światło dzienne?
"Ambicja" to już siódmy tom przygód pochodzącej z ubogiej rodziny Reed Brennan, której udało się wejść do grona najpopularniejszych i najbardziej wpływowych uczniów w kampusie. Pozycja ta, podobnie jak i jej poprzedniczki, godna jest słów najwyższego uznania. Wartka akcja, obfitująca w zaskakujące momenty, zabawne dialogi, cięte riposty oraz narastające napięcie - wszystko to znajdziemy w "Ambicji". Atutem tej książki jest to, że po prostu nie sposób się od niej oderwać, a po jej przeczytaniu wprost nie można doczekać się kontynuacji. Te słowa są chyba najlepszą zachętą, aby sięgnąć po najnowszą powieść Kate Brian. Dziewczyny, nie czekajcie więc dłużej, ale już dziś przekroczcie próg ekskluzywnego liceum Easton, by u boku Reed przeżywać niesamowite przygody!
Recenzent: Katarzyna Tajak

Reed Brennan stoi przed nie lada wyzwaniem. Po ostatniej szalonej imprezie dyrekcja zagroziła zamknięciem Billings. Jako prezeska, Reed nie może do tego dopuścić.
Jedynym rozwiązaniem jest zbiórka pięciu milionów dolarów dla szkoły. Tylko jak to zrobić?
Szczególnie, gdy ktoś notorycznie jej w tym przeszkadza, a w dodatku rzuca ją chłopak. Wszystko wydaje się sprzysięgać przeciwko Reed.
Czy dziewczynom uda się uratować ukochany internat i przyjaźń? Czy Reed uda się odzyskać zaufanie Josha? Czy ujdzie z życiem?
Siódmy tom serii Kate Brian - intrygującej, świetnie napisanej, odsłaniającej niepokojące tajemnice ekskluzywnej szkoły z internatem. Dotychczas ukazały się: Tylko dla wybranych, Impreza zamknięta, Poza zasięgiem, Kto się przyzna, W wąskim gronie, Impreza musi trwać.