Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sekrety róż

Subtelny urok dobra

Książka pełna subtelnego uroku, niczym najlepsze klasyczne powieści wiktoriańskie!

Główny bohater powieści, Michael Dobrescu, to rumuński imigrant, który w tajemniczych okolicznościach opuścił swoją ojczyznę. Zauroczony Ameryką z jej ideą równości i sprawiedliwości oraz zaopatrzony w testament wuja przybywa do Nowej Anglii, by tutaj zbudować godziwe życie dla swojej rodziny. Jego przeszłość owiana jest tajemnicą, którą odkrywamy stopniowo wraz z rozwojem akcji. Sam Michael jest postacią pełną niespodzianek, które skrzętnie skrywa przed światem. Rozczulająca jest jednak jego miłość do synów, troskliwość i głębokie poczucie odpowiedzialności za bliskich.

 

Na drodze do szczęścia rodziny Dobrescu stoją właściciele domu, który Michael przed laty otrzymał w spadku po wuju. Obecnie posiadłość zamieszkują profesor Sawyer wraz z córką Liberty. Trudno jednak Libbie i Michaela uznać za typowych antagonistów. On jest przede wszystkim troskliwym ojcem, który walczy o lepszą przyszłość dla swoich synów. Libbie natomiast nie jest osobą, która potrafiłaby walczyć o swoje osobiste interesy z nieczułą bezwzględnością. Kompletnie mnie zauroczyła ta skromna kobietka z jej słabościami, artystyczną wrażliwością i miłością do przyrody oraz prawością, która sprawia, że nie potrafi przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy i niesprawiedliwości. Jej gotowość niesienia pomocy potrzebującym jest silniejsza niż osobiste uprzedzenia i względy praktyczne.

 

Książka uwodzi czytelnika od pierwszej strony, łagodnością i wdziękiem, tak jak Michael uwodzi Libbie, jakby mimowolnie i niezamierzenie, powoli i niepostrzeżenie...

Bardzo polecam!


Recenzent: Katarzyna Tomasińska

Elizabeth Camden

Sekrety róż

Tłumaczenie: Magdalena Krzysik

Poruszająca, świetnie napisana powieść o sile rodzinnych więzów, szczerych uczuciach i dobrych ludziach

Massachusetts, rok 1879. Po powrocie z letniego wypoczynku piękna Libby Sawyer odkrywa, że do willi należącej od dziesięcioleci do jej rodziny wprowadził się rumuński imigrant, Michael, wraz z dwoma synami i upośledzoną umysłowo siostrą. Na domiar złego Michael twierdzi, że rodzinny dom Libby dostał w spadku, i przedstawia odpowiednie dokumenty.
Wkrótce Libby odkryje, że róże hodowane w jej rodzinie od pokoleń skrywają niejeden sekret. Najbardziej niesamowite tajemnice dotyczą jednak Michaela...
Libby będzie musiała walczyć. Najpierw o dom, a później z własnym sercem, które coraz mocniej wyrywa się w stronę tajemniczego przybysza.