Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wojna końca świata

Recenzja książki

Mario Vargas Llosa to nazwisko, którego nie trzeba nikomu rekomendować. Jednak po prawdzie, to czytając krótką notkę na odwrocie książki nie miałem pojęcia, z kim tak naprawdę mam do czynienia. Z jednej strony to dobrze, bo nabrałbym sporych oczekiwań, z drugiej strony to wstyd nie znać kogoś o takich dokonaniach. Mowa tutaj o nominowanym do Nagrody Nobla pisarzu o niesamowitym dorobku i niezrównanym kunszcie.

Jako miłośnik nurtu fantastyki starającej się podejmować problematykę Boga wciąż spoglądam na półkę na takie książki jak 'Głos Boga' Jacka Soboty, cykl o Hyperionie Dana Simmonsa i usilnie poszukuję kolejnych pozycji związanych z tą tematyką. Dzięki wydawnictwu Znak dostałem 'Wojnę Końca Świata' Vargasa Llosy. I teraz uwaga - nie macie do czynienia z recenzją, tylko z peanem.

Pełen tekst recenzji na stronie Unreal Fantasy >>


Recenzent: Alkioneus

Mario Vargas Llosa

Wojna końca świata

Tłumaczenie: Dorota Walasek-Elbanowska

Jedna z najważniejszych powieści Maria Vargasa Llosy

W dziewiętnastowiecznej Brazylii podczas powstania w Canudos wybucha wojna domowa. Grupa ubogich mieszkańców prowincji skupiona wokół charyzmatycznego przywódcy rzuca wyzwanie władzom republiki. Bunt niepostrzeżenie przeradza się w wojnę końca świata...

Autor "Szelmostw niegrzecznej dziewczynki" powraca tu do swej ulubionej polifonicznej narracji, opisując losy całej galerii postaci związanych z ludową rewoltą.