Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu

Przewodnik po sukcesie

Malcolm Gladwell poddając wnikliwej analizie czynniki warunkujące sukces i podpierając się przykładami znanych i sławnych postaci, tworzy swoisty przewodnik po sukcesie. Nie mówi wprost jak go osiągnąć, bo na to jedynej i pewnej recepty przecież nie ma, ale pokazuje jak do swojego życia podeszli inni.
Przykładowo Bill Gates czy znani każdemu Beatlesi nie mieli od początku jasno wytyczonej drogi jak zostać sławnym. Jak zauważa autor, na ich sukces wpływ miało wiele czynników, a ich sukces nie wziął się z niczego. Zawdzięczają go rodzicom, ich wychowaniu, życiowym drogowskazom w postaci wyjątkowych i wartościowych ludzi. Ponadto wpływ na życie miały ich własne atuty, wykorzystane okazje, ciężka praca oraz miejsce i czas przyjścia na świat. Nic nie pozostaje zdaniem autora bez znaczenia. Właściwe więc wydaje sie pytanie nie o to, kto zostaje sławnym, ale skąd pochodzi i jak kształtowało się jego życie. Autor zakłada po prostu, że ludzie sukcesu zawdzięczają swoją sławę przede wszystkim własnej osobowości, inteligencji, stylowi życia i uzdolnieniom, z którymi przyszli na świat. Jego zdaniem tłumaczenie, że ludzie osiągają sukces jedynie dzięki pracy i determinacji jest nieprawdziwe i to właśnie próbuje czytelnikowi uświadomić w swojej książce. Wnioski, które nasuwają się po jej przeczytaniu mogą okazać się niesłychanie zaskakujące... Polecam!

 


Recenzent: Joanna Klaczek

Talent to za mało, żeby odnieść sukces – o tym, czego jeszcze potrzeba, dowiesz się z tej książki

Co decyduje o karierze najlepszych piłkarzy świata?
Dlaczego tylko 20% spośród najzdolniejszych uczniów odnosi sukces?
Czy warto wstawać przed świtem przez 365 dni w roku?

Malcolm Gladwell bierze pod lupę ludzi sukcesu i szuka odpowiedzi na pytanie, czym różnią się od innych. Dlaczego The Beatles są najsłynniejszym zespołem w dziejach, a Bill Gates jest multimilionerem? Aby poznać ich sekret, przygląda się temu, skąd się wzięli – rodzinom, kulturze, miejscu pochodzenia, dzieciństwu i młodości… Tam udało mu się odnaleźć odpowiedź na pytanie o źródło ich sukcesów – i ujawnić mechanizmy, dzięki którym ty też możesz podbić świat.

"Poza schematem" to przełomowa książka, która zdradza, co jest niezbędne, aby odnieść prawdziwy sukces.