Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dracula: Nieumarły

Pojedynek wampirów

"Dracula. Nieumarły" zabiera czytelnika w odległy, tajemniczy, spowity mgłą świat rodem z powieści A. Conan Doyle'a czy E. Poe'go - do Londynu roku 1912, miasta, które dopiero co otrząsnęło się z lęku przed Kubą Rozpruwaczem, miasta pełnego ciemnych, niebezpiecznych zaułków i podejrzanych uliczek. Niesamowita atmosfera grozy i tajemnicy udziela się czytelnikowi już od pierwszych stron powieści. Doskonale buduje nastrój i przygotowuje do kolejnej dawki strachu.
Otóż, do Londynu przybywa tajemnicza piękność - Elżbieta Batory. Przybywa, ponieważ chce dokonać zemsty na swoim niedoszłym kochanku - księciu Draculi. Zdecydowanie para ta tworzy mieszankę wybuchową, zważywszy na fakt, że oboje są wampirami i swoimi śmiertelnymi wrogami. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczny pościg, do którego dołącza legendarna i znana z "Draculi", drużyna nieustraszonych - tu już przerzedzona i nie pierwszej młodości. Żeby było ciekawej, tym z kolei depcze po pietach Scotland Yard, przekonany, iż to oni są winni dokonanych okrutnych zbrodni i oni byli Kubą Rozpruwaczem...
Książka stworzona przez stryjecznego prawnuka legendarnego Brama Stockera jest naprawdę niezłą i klimatyczna kontynuacją "Draculi". Świetna kreacja bohaterów sprawia, że czasem mamy wrażenie, że to te same postaci, które wyszły spod pióra twórcy pierwowzoru. Polecam.

Recenzent: Kamila Tomczyk

Dacre Stoker, Ian Holt

Dracula: Nieumarły

Tłumaczenie: Monika Bukowska

Mroczny Książę powraca. Rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Nieliczni świadkowie wspominają o czarnym powozie bez woźnicy i mgle, która niczym całun spowija miejsce zbrodni. Oto miasto stało się areną, na której zmagają się dwie najpotężniejsze, znane historii istoty - śmiertelnie niebezpieczna i olśniewająco piękna hrabina Elżbieta Batory oraz jej największy wróg. Dracula.          Rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Nieliczni świadkowie wspominają o czarnym powozie bez woźnicy i mgle, która niczym całun spowija miejsce zbrodni. Oto miasto stało się areną, na której zmagają się dwie najpotężniejsze, znane historii istoty - śmiertelnie niebezpieczna i olśniewająco piękna hrabina Elżbieta Batory oraz jej największy wróg. Dracula.
Drogi uczestników walecznej wyprawy, którzy już raz stawili czoła najgroźniejszemu z wampirów przetną się raz jeszcze. Do walki staną Jonathan Harker, jego piękna żona Mina, ich zbuntowany syn Quincey, doktor Seward, lord Holmwood oraz sprytny profesor Abraham van Helsing. Dawni sojusznicy będą musieli wybierać między lojalnością a dumą. Pomiędzy śmiercią a mrocznym życiem istoty potępionej. Jednak zanim dawna więź się odrodzi, bestia odbierze życie dwóm bohaterom. Kto naprawdę stoi za krwawą zemstą, a kto jest zaledwie pionkiem w rozgrywce między potężnymi wampirami?
Tymczasem londyńska policja podejrzewa, że do miasta powrócił Kuba Rozpruwacz. Sprawa trafia na pierwsze strony gazet, a w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne prostytutki. Tylko Mina domyśla się okrutnej prawdy. Budzi się w niej długo skrywana moc, która uczyni ją równą mrocznym przeciwnikom. Musi działać zanim bestia dotrze do jej syna. Zanim długo skrywany sekret wyjdzie na jaw.
Zanim dowie się Dracula.
Dracula: Nieumarły to pierwsza oficjalna kontynuacja kultowej powieści Brama Stokera Dracula. Dacre Stoker, krewny słynnego pisarza, oraz Ian Holt, doświadczony autor i scenarzysta, sięgnęli do niepublikowanych wcześniej notatek twórcy, by z rozproszonych zapisków odtworzyć dalsze losy rumuńskiego księcia. W ten sposób do rąk czytelnika trafia niezwykła opowieść o walce, miłości i przetrwaniu. Mroczny Dracula powraca - wciąż tak samo pociągający i poruszający - dręczony wyborem między miłością do kobiety, a naturą, która zmusza go do okrucieństwa. Jednak zanim odzyska miłość ukochanej, przyjdzie mu stanąć do walki z groźnym przeciwnikiem - krwawą hrabiną Elżbietą Batory, której mordercze dokonania zapewniły stałe miejsce na kartach historii. Piękna, demoniczna i bezwzględna zrobi wszystko, by zniszczyć swego wroga i to, co jest dla niego najcenniejsze.
Z tą książką powraca Dracula.
Jedyny.
Prawdziwy.
Wampir.