Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Czekam na Ciebie

Pierwsza miłość zostaje w nas na zawsze...

Emilie jest główna bohaterką tej powieści. Przygotowuje ona uroczystą kolację z okazji 25. rocznicy ślubu. Odpakowując butelkę z gazety, zauważa ogłoszenie, które napisał Dario - jej pierwsza miłość. Przez to ogłoszenie jej życie wywraca się do góry nogami. Wsiada w auto i udaje się w podróż do Włoch.


Ogólnie książka bardzo mi się podoba, bo pokazuje życie kobiety, w które wkradła się już rutyna, co w konsekwencji prowadzi do osłabienia więzi między nią i jej mężem. Niestety w dzisiejszych czasach tak jest, że człowiek nie żyje już uczuciem tylko przywiązaniem do siebie. Zmusza się w niektórych momentach do refleksji nad własnym życiem, co według mnie jest istotne, bo nie zawsze mamy czas stanąć na chwilę w miejscu i zastanowić się na własnym życiem. Czytając tę książkę mamy taką możliwość.


Okazuje się, że pierwsza miłość zawsze w nas zostaje. Potrafi wrócić w najmniej oczekiwanym momencie. Nie doświadczyłam tego, ale podejrzewam, że jest to możliwe. Bo niby skąd wzięły się powiedzenia, że "stara miłość nie rdzewieje"? Czytając książkę zadałam sobie pytanie: Czy miałabyś tyle odwagi, żeby rzucić wszystko dla pierwszej miłości? Moja odpowiedź brzmi: Nie! Będąc matką i żoną od tylu lat nie odważyła bym się rzucić wszystkiego i jechać do Włoch. Może zadzwoniła bym, aby dowiedzieć się, o co chodzi, ale nie pojechałabym bez słowa. Może porozmawiała bym z mężem i razem byśmy się tam udali. Na pewno walczyłabym o swoje małżeństwo. Nie zgadzam się do końca z decyzjami i wyborami Emilie.


Książkę polecam osobom, które chcą przeczytać coś, co im się spodoba, a jednocześnie skłoni do refleksji nad własnym życiem. Mam nadzieję, że czytając ją zadacie sobie to samo pytanie co ja: Czy miałabyś/ miałbyś na tyle odwagi by rzucić wszystko dla pierwszej miłości?


Recenzent: Natalia Walczak

Véronique Olmi

Czekam na Ciebie

Tłumaczenie: Agata Sylwestrzak-Wszelaki

Pierwsza miłość zostaje w nas na zawsze. Czasami wraca w najmniej oczekiwanej chwili.

Czy miałabyś odwagę rzucić dla niej wszystko?  W 25. rocznicę ślubu Emilie szykuje uroczystą kolację. Odpakowując butelkę z gazety, pobieżnie czyta zamieszczone tam ogłoszenia. I wtedy jej życie przewraca się do góry nogami. Emilie wybiega z domu, wsiada do samochodu i odjeżdża.
Tak rozpoczyna się jej sentymentalna podróż do Włoch. Podróż, w czasie której odkryje samą siebie.

Subtelna, przepełniona wrażliwością opowieść o różnych obliczach miłości i prawdziwej, dojrzałej kobiecości.