Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Szukając Noel

Piękna i wzruszająca historia

Niewiele brakowało a przeszłabym obojętnie obok tej książki. Urzekła mnie jednak "ciepła" okładka. Cała książka okazała się ciepła, może to dzięki ogromnej dawce gorącej czekolady, a może to dzięki miłości rozgrzewającej serce. I jedno, i drugie wylewało się z każdej strony książki. Chyba pierwszy raz lektura tak mocno podziałała na moje emocje. Zastanawiałam się, kim jest mężczyzna, który tak pięknie potrafi pisać o miłości i ludziach.


Mark to mężczyzna na życiowym zakręcie. W jednym czasie całe życie runęło mu na barki, przygniatając swoim ciężarem do ziemi. Zostaje wyrzucony ze studiów z powodu braku pieniędzy. Kochana mama ginie w wypadku samochodowym, a dwa dni później rzuca go dziewczyna. Każdy by się załamał. Przekonał się jednak, "że anioły przebierają się za ludzi i schodzą na ziemię". Tym aniołem okazała się Macy - nie mniej doświadczona przez życie. W dzieciństwie oddana do adopcji, przeżyła bolesne chwile w nowej rodzinie. Najgorsze było jednak to, że została rozdzielona z siostrą Noel, która trafiła do innej rodziny. Macy wieku 15 lat uciekła z domu i mieszkała w schronisku dla bezdomnych. Te doświadczenie jednak nie sprawiły, że wyrosła na zgorzkniałą młodą kobietę - przeciwnie. Nie mogłam uwierzyć, że ktoś tak okrutnie potraktowany przez życie może być tak ciepły, ufny i pełen miłości względem innych ludzi.


Czy dwoje ludzi z przeszłością, ma szanse na wspólną przyszłość? Jak stwierdził Mark - "... miłość jest jak róża, wszyscy skupiają się na kwiecie, ale to kolczasta łodyga utrzymuje ją przy życiu" Nie potrafię stwierdzić, kto komu uratował życie i kto komu był bardziej potrzebny do dalszego życia. Piękna i wzruszająca historia ku pokrzepieniu serc. Dodająca wiary w to, że nic na świecie nie dzieje się bez powodu. Polecam!


Recenzent: Agata Owczarek

Richard Paul Evans

Szukając Noel

Tłumaczenie: Bartosz Gostkowski

„Pamiętaj, liczy się tylko miłość”

Gdy Mark był dzieckiem, mama opowiadała mu, że anioły czasem przebierają się za ludzi i schodzą na ziemię. Gdy dorósł, zwątpił w te słowa. Kiedy jednak znalazł się na samym dnie, ponownie w nie uwierzył.

Mark Smart był życiowym nieudacznikiem, który nigdzie nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca. Los postawił jednak na jego drodze niezwykłą dziewczynę - Macy. Uczucie, którym ją obdarzył różniło się od jego dotychczasowych związków: „to tak jakby porównać Święto Pracy z Bożym Narodzeniem”. Gwiazdka nie może jednak trwać wiecznie, a miłość Marka i Macy napotka na niespodziewane przeszkody. Czy mroczne wydarzenia z przeszłości muszą rozdzielić ich na zawsze?

Richard Paul Evans - autor bestsellerowych Stokrotek w śniegu - udowadnia, że zanim życie wręczy nam najwspanialszy prezent, pakuje go starannie w przeciwności losu. Ta wzruszająca opowieść to dowód na potęgę miłości, która zdolna jest do pokonania każdej przeszkody.