Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Niania w Nowym Jorku

Niania w piekielnym Jorku

Nanny jest 21-letnią studentką i zawodową niańką. Podczas poszukiwań nowej pracy przypadkowo spotyka w parku panią X, matkę czteroletniego Grayera, która oferuje jej zatrudnienie. Nowa pracodawczyni oraz jej synek wydają się być w porządku i Nanny chętnie przyjmuje u niej posadę. Niestety, okazuje się, że wpadła jak śliwka w kompot - wiecznie nieobecna matka i jej mąż, pan X zajęty romansowaniem w pracy, w ogóle nie interesują się dzieckiem.
Jedna z moich ulubionych książek, którą czytałam już 3 lub 4 razy. Historia wydaje się być strasznie prawdziwa, zważając na to, że autorki wcześniej pracowały jako profesjonalne opiekunki.
Niania w Nowym Jorku" to lektura, która pokazuje, jak oddalamy się od siebie jako rodzina. Piękna i wzruszająca. Nanny naprawdę mi imponuje.
Recenzent: Aleksandra K.

Nicola Kraus, Emma McLaughlin

Niania w Nowym Jorku

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Międzynarodowy bestseller! Ponad 220 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w Polsce.

Niania w Nowym Jorku to historia dwudziestokilkuletniej Nanny, która jako opiekunka czteroletniego chłopca staje się świadkiem rodzinnego piekiełka skrywanego za pozorami normalności.
Młode autorki, wcześniej pracujące jako zawodowe nianie, z drapieżną ironią ukazały współczesny model rodziny, wynaturzony przez wszechobecny kult konsumpcjonizmu: pozbawioną uczuć matkę, nieobecnego i zajętego romansami ojca i dziecka tęskniącego za miłością i czułością rodziców.

Niania w Nowym Jorku to opowieść pełna ciętego humoru, a przy tym wzruszająca i na wskroś prawdziwa. To z jednej strony wariacko śmieszny opis licznych perypetii, a z drugiej - gorzka satyra na styl życia, w którym wszystko ma większą wartość niż uczucia najbliższych.