Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Teraz i zawsze

Miłość i nadzieja ponad codzienność

„Teraz i zawsze" Caroline Egan to powieść o pięknej, czułej i bezgranicznej miłości. Miłości, która zwycięża wszystko, nawet śmierć. O umiejętności przystosowania się do nowych warunków życia.
Główny bohater Steven traci żonę, w wyniku choroby nowotworowej. Zostaje sam z synem Joshem. Nagle uświadamia sobie, że ze wszystkim zostaje sam. Sam musi zadbać o syna, pomóc mu poradzić sobie ze śmiercią mamy. Sam też cierpi, ponieważ bardzo kochał żonę.
Powoli uczy się życia jako samotny ojciec. Steven dostrzega, jak wieloma sprawami zajmowała się jego małżonka Maia. Myślała o wszystkim, nawet wtedy, gdy już była bardzo chora.
Inny aspekt tej historii to fakt, że wszystkie sytuacje, które spotykają nas w życiu, czemuś służą. Często przez własne cierpienie, smutek, odkrywamy rzeczy i ludzi, których wcześniej nie zauważaliśmy.
Piękna książka o nadziei, że po ciężkim przeżyciu, jeszcze coś dobrego może nas spotkać. I możemy komuś innemu pomóc.
Ta opowieść pomogła mi zrozumieć, jak ważna jest codzienna miłość małżeńska. Że warto walczyć o to, aby małżeństwo było szczęśliwe, że nie warto czepiać się o drobiazgi. Małżonkowie to powinny być osoby, które mogą na sobie polegać w każdej chwili życia.
Polecam tę książkę wszystkim, którym trudno zobaczyć w swoim życiu optymistyczne jego strony. A także tym, którzy nie doceniają zwykłych dni.
Recenzent: Agnieszka Arciszewska-Olek

Miłość, której nic nie pokona

Dla Mai najważniejsza jest rodzina. Nie wyobraża sobie życia bez męża i synka, ale wie, że wkrótce przegra walkę z chorobą i będzie musiała odejść. Jednak jeszcze nie teraz. Przecież potrzebuje czasu na to, by ich przygotować.

Kocha tak bardzo, że udaje jej się powrócić i pomóc najbliższym ułożyć życie na nowo. Zrobi wszystko, by Steven znów mógł się zakochać, a Josh miał prawdziwą, pełną rodzinę. W tej misji pomaga jej Barney – niezwykły pies, który czasami wydaje się rozumieć uczucia ludzi lepiej niż oni sami.

Książka Carolyn Egan to piękna, wzruszająca opowieść o tym, że ci, którzy kochają, nigdy nie odchodzą na zawsze. Bo czasami wystarczy odrobina miłości i promyk nadziei, żeby na nowo dostrzec szczęście.

Seria DOBRE STRONY

DOBRE STRONY świata to przestrzeń, gdzie wszystko wraca na swoje miejsce.
DOBRE STRONY to książki o miłości, przyjaźni i nadziei.
DOBRE STRONY są na wyciągnięcie ręki.