Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nieznane przygody Mikołajka

Mikołajek ma 50 lat!

Aż trudno uwierzyć, że ten chłopiec ma już 50 lat. Jeszcze trudniej uwierzyć, że jeden chłopiec może mieć tyle przygód. I to tak zabawnych. A jednak! Wszystkich niedowiarków odsyłam do książki. Wszystko to prawda. Sposób myślenia głównego bohatera rozchmurzy nawet najbardziej zatroskane czoło, a opisane wydarzenia rozbawią najsmutniejszego nawet czytelnika. To lektura dobra na jesienne wieczory i letnie popołudnia. Doskonała w wiosenny poranek i bezsenną zimową noc. Jednym słowem - na każdą okazję. Mikołajek to taki bohater, obok którego trudno przejść obojętnie. A zatem, skoro juz o tym wiesz, drogi Czytelniku, sięgnij po tę książkę, aby przekonać się samemu, ile na jej kartach budzących sympatię postaci.
Recenzent: Grzegorz Sokołowski

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Nieznane przygody Mikołajka

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Mikołajek nabiera kolorów!
Odnalezione przypadkiem w szufladzie Goscinnego, zilustrowane kolorowymi rysunkami przez Sempégo – nieznane historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców. Pomysłom na psoty nigdy nie ma końca. Tym bardziej że niesfornemu łobuziakowi towarzyszą niezawodni kumple: Alcest, Gotfryd, Kleofas i Euzebiusz. Uśmiech murowany, no bo co w końcu, kurczę blade!

"E, chłopaki! – powiedział Kleofas. – Ponieważ nie byłem najgorszy z historii, a wczoraj wieczorem nie było nic ciekawego w telewizji, ojciec zabrał mnie do cyrku. No i przyszedł mi do głowy fantastyczny pomysł! Może zrobimy sobie cyrk?"