Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata

Mam nową pasję :)

Wpadła mi w ręce zupełnym przypadkiem, kiedy tuż po tym jak kupiłam moją ulubioną Kadarkę wpadłam na chwilę do Empiku obadać nowości.

Przyciągnęła mnie ładna, przejrzysta okładka i ciekawe wydanie. Dopóki nie otworzyłam i nie zaczytałam się w treści, nie miałam o winach zielonego pojęcia, choć wydawało mi się, że mam.

Dziś, po lekturze, mój apetyt na smakowanie przeróżnych rodzajów win, o których wiem coś więcej niż sposób wymowy gatunku, sięga zenitu. Mogę śmiało stwierdzić, że ta książka rozbudziła we mnie nową pasję - miłość do wina.


Recenzent: Basia Maj

Zniewalająca książka o winie i jego mrocznych sekretach

Odkryj mroczne tajemnice znanych win i winnic świata. Poznaj opowieści z podróży do miejsc, w których wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet. Jeśli ludzie dla butelki wina skłonni są zabijać, kraść, szantażować, truć, to w tym winie musi coś być!

Michał Bardel, niczym winiarski Sherlock Holmes, tropi sensacyjne zniknięcia beczek wina w Toskanii, demaskuje langwedockich winiarzy-terrorystów, a w zuryskiej katedrze bada kielich z zatrutym winem. Wszystko to uzupełnia rzeczowa wiedza znawcy i zabawne anegdoty.

Jeśli ciekawi Cię świat wina, chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie – trzymasz w ręce przewodnik stworzony dla Ciebie!

Praktyczny przewodnik dla miłośników wina:

• jakie wina dają najwięcej przyjemności i nie zabijają ceną
• jakie wino na aperitif, jakie do posiłku, a jakie do medytacji
• jakich win możesz szukać w supermarkecie
• po jakie wina lepiej udać się do sklepu winiarskiego
• czym kierować się przy wyborze wina na prezentSzukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze kulinarne gadżety:

Zobacz jak je otrzymać