Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Gliniarz

Łapać bandziorów

Każdy, kto kiedykolwiek choć przez chwilę marzył o tym, by zostać policjantem, może przeczytać tę książkę jak swój własny, niedoszły życiorys. Opowiadania są napisane z taką lekkością, że wydawałoby się małe i nieznaczące sprawy, które prowadzi p. Krzysztof urastają do rangi heroicznych wręcz wyczynów, za które każdy z nas, tzw. szarych obywateli, powinien być szczególnie wdzięczny. Uderza mnie i urzeka jednocześnie prostota intencji głównego bohatera. Chce zwyczajnie łapać bandziorów. Dla mnie. I dla każdego z nas z osobna.
Recenzent: Ewelina Struzik

Od pościgów policyjnymi polonezami i walki z mafią do ośrodków szkoleniowych CIA

Krzysztof Liedel zawsze marzył o tym, żeby łapać bandytów. Kiedyś robił to jako policjant, a dziś jako ekspert do spraw zwalczania terroryzmu, który odpowiadał między innymi za bezpieczeństwo Euro 2012. Marcin Ciszewski – autor bestsellerów www.ru2012.pl i Upał – odkrył zaś, że losy Liedla to materiał na książkę, jakiej jeszcze nie było. Tylko tu spotkacie prawdziwych twardzieli, którzy nie wahali się ruszyć w pogoń za rosyjskimi mafiosami wysłużonym polonezem i z wiecznie zacinającym się służbowym pistoletem P-64 w garści.

Od pościgów policyjnymi polonezami i walki z mafią do ośrodków szkoleniowych CIA i miejsc, które zaatakowała Al-Kaida – oto historia GLINIARZA.