Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Krüger. Szakal

Krüger

Marcin Ciszewski to pisarz, który mnie fascynuje. Ma magnetyczny styl pisania, przyciąga czytelnika i nie wypuszcza z rąk, aż do ostatnich zdań swoich powieści. Jego książki są oryginalne i intrygujące. Ma doskonałe pomysły, które dopracowuje i zamienia w fascynujące powieści. I oto na rynku wydawniczym pojawił się tom otwierający nowy cykl Ciszewskiego -„ Kruger. Szakal". Mega klimatyczna powieść!

Akcja rozgrywa się na początku XX wieku, głównie we Lwowie.
Mamy 1918 rok, trwają walki pomiędzy Polakami i Ukraińcami. Atmosfera jest ciężka i przygnębiająca. Pewnego ranka w Banku Zachodnim dochodzi do napadu. Elegancki i grzeczny Mecenas odwiedza dyrektora banku, a jego ludzie, Kruger i Cygan, opanowują halę bankową. Akcja jest zaplanowana drobiazgowo i wykonana wzorowo, jednak..... coś nie wypala. Znajduje się widz, Kolcow, który zawiadamia policję. Bandyci z łupem uciekają, raniąc dwóch policjantów i zabijając trzeciego. Przemieszczają się eliminując świadków. Kolcow jest bardzo zainteresowany sprawą i miejscem pobytu sprawców, zawiera z policją układ i rusza ich śladem. Okazuje się, że historia ma swój początek dawno temu i jest związana ze sprawą morderstwa sprzed lat. Co łączy Krugera i Kolcowa? Przeczytajcie sami!

Marcin Ciszewski stworzył niezwykle intrygującą powieść, która otwiera nowy cykl powiązany osobą Wilka Krugera. Poznajemy głównego bohatera w pierwszym tomie, Autor zabiera nas w podróż przez jego dzieciństwo i młodość, ukazuje jego umiejętności i pasje, ale również jego słabe strony i wrogów. Sylwetki wszystkich bohaterów są bardzo wyraziste i mocno zarysowane. Zostały drobiazgowo dopracowane i idealnie wpasowane w fabułę powieści. Czas trwania powieści wpływa na jej specyficzny klimat, który udziela się czytelnikowi. Doskonale zostało ukazane ówczesne społeczeństwo i tło historyczne wydarzeń.

Ciekawe jest połączenie sprawy napadu na bank z serią zabójstw młodych kobiet. Pozornie zupełnie różne wątki łączą się w idealnie zgraną całość. Autor stopniuje napięcie i zaskakuje nas na finale, dając pole do popisu dla wyobraźni. Jak potoczą się dalsze losy Krugera? Co Ciszewski zaserwuje nam w II tomie i ile trzeba będzie na niego czekać? Hmmmm.... teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość, niestety....

Polecam serdecznie „Kruger. Szakal" Marcina Ciszewskiego - lektura na najwyższym poziomie! Moc wrażeń gwarantowana, a niezwykły klimat dodany zostaje jako bonus. :)


Recenzent: Anna Ciesielska

Nowa seria Marcina CISZEWSKIEGO – autora bestsellerowego www.ru2012.pl

Willhelma Krügera nie zdziwiło to, że strażnicy warszawskiego Banku Zachodniego byli przerażeni. Gdyby w jego stronę wymierzono dziewięciomilimetrowy otwór lufy pistoletu maszynowego Bergmann, też byłby przerażony.

Na szczęście, to on trzyma broń.

Kiedy bierze kogoś na cel, nie drgnie mu ani ręka, ani sumienie. Nie szuka przyjaciół, bo ma niezawodnych wspólników. Od dawna rozumie, że świat należy do tych, którzy potrafią rzucić się mu do gardła, niczym szakal.

Nie wie, że pierwsze strzały zmienią jego los na zawsze.

Mistrz literackiej sensacji Marcin CISZEWSKI pokazuje swoje nowe oblicze i przedstawia nowego bohatera. Wraz z nim przenosi nas w czasy narodzin niepodległej Rzeczpospolitej i w samo serce ogarniętego walkami Lwowa.