Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Bez cukru, proszę

Jestem sobą i dlatego jestem szczęśliwą osobą

Patrzeć na chmury. Być tu i teraz. Widzieć z bliska i z daleka. Kochać rzeczy małe i duże. Uśmiechać się szczerze. Jeździć na rowerze. I dużo marzyć. Tak mogłyby brzmieć złote zasady pięknego, szczerego i spełnionego życia według Katarzyny Miller. „Bez cukru, proszę" to ciekawa, oszałamiająca i dająca do myślenia książka - traktująca wszystkie elementarne aspekty naszego życia.

Zawsze interesowały mnie psychologiczne aspekty naszego świata, zarówno tego osobistego, wewnętrznego, jak i zewnętrznego - którego jedna, odpowiednia interpretacja nie istnieje. Przyznaję, iż po lekturze odniosłam pozytywne odczucia na myśl: jak ta książka wpłynęła na mój tok rozumowania czy postrzegania świata? Jednakże w trakcie czytania wiele razy zastanawiałam się, czy to aby na pewno lektura dla mnie. Jej uczciwy, szczery, pełen akceptacji i zrozumienia charakter wiele razy spowodował natłok myśli w mojej głowie.

Rzeczy z pozoru błahe, które wcześniej nie miały dla mnie znaczenia - teraz są fundamentalną częścią mojego postrzegania świata czy ludzkiego życia. Ale właśnie za to kocham książki - bo edukują, wzruszają i dają do myślenia. Choć niełatwo jest czytać historię czyjegoś życia i odnajdywać w niej kawałki własnego, zabieganego świata, w którym niekiedy wszystko i wszyscy stają na głowie. Bardzo przydatna lektura, którą mogę podsumować tak: odwaga, marzenia, determinacja, uśmiech, ludzie - składniki niezbędne do mieszanki zwanej szczęśliwym, zwykłym i niezwykłym jednocześnie życiem.


Recenzent: Daria Babieracka

Odważna, kolorowa, zabawna, rozkochana w życiu i jego różnorodności

KATARZYNA MILLER w niebywale szczerych rozmowach z Danutą Kondratowicz opowiada o swoim barwnym życiu, podejmując tematy, które bliskie są każdej kobiecie: miłość, seks, zdrada, lęk, ból, zazdrość, pieniądze, śmierć, starzenie się. Odpowiada na pytania:

Czy można być sobą i kochać siebie w rozmiarze XXL?
Jak kochać mężczyzn i być przez nich kochaną?
Jak nie wierzyć w czarną godzinę i co zrobić żeby pieniądze nas lubiły?
Co zrobić by mieć pożytek ze snów?
Jak unieść sukces i przejść przez porażki i straty, zdrady i żałobę?
Jak starzeć się z radością i nie bać się śmierci?... i wiele innych