Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji

Jak one to robią?

Gładkie jak porcelana buzie Koreanek spotykane w telewizji czy na ulicach, to coś więcej niż tylko marketingowy chwyt. Nieskazitelna, promienna cera to właściwe podejście do kompleksowej pielęgnacji. Jak one to robią? Nie martwią się jak Europejki zmarszczkami i niedoskonałościami urody. Mają na to swoje sekrety.

Jakie?

Charlotte Cho - ekspertka koreańskiej pielęgnacji skóry, profesjonalna kosmetyczka i właścicielka sklepu Soko Glam - uchyla rąbka tajemnicy. Przez 21 lat była typową dziewczyną z Los Angeles. Miała opaleniznę przez wszystkie dni w roku i blond pasemka we włosach. Uwielbiała japonki i t-shirty. Burgera i frytki popijała waniliowym koktajlem. Jako Amerykanka koreańskiego pochodzenia wychowywała się między dwoma światami. Dorastanie, studia. Los chciał, że dostała pracę w Seulu. To wydarzenia całkowicie zmieniło jej życie i... patrzenie na świat. Nastąpiło zderzenie z rzeczywistością. Zachwyciło ją piękno Koreanek. Sama czuła się inna i postanowiła to zmienić.

"W Korei dbanie o cerę to coś, z czego można czerpać przyjemność." - to sztandarowa dewiza Cho.

Dlaczego warto przeczytać książkę o pielęgnacji cery?

"Jeśli sięgnęłaś po tę książkę, aby rozpocząć swój pierwszy pielęgnacyjny rytuał, udoskonalić ten, który codziennie powtarzasz, lub żeby dowiedzieć się, jak w innej kulturze kobiety troszczą się o urodę, „Elementarz pielęgnacji" na pewno ci pomoże - a nawet więcej."


Charlotte Cho uczy nas piękna od podstaw:

* To jak wygląda twoja cera i jak ją odczuwasz jest najważniejsze!

* Pielęgnacja cery nie jest luksusem!

* Nie ma jednej metody!

* Weź sprawy w swoje ręce i baw się dobrze!

* Ważne co, ważniejsze jak!

Autorka dementuje mit, że idealna cera zależy od kremów Koreanek. W książce prezentuje „Tajemny koreański rytuał pielęgnacyjny w 10 krokach - bez tajemnic".
Znajdziecie tu między innymi „przepisy" na właściwą pielęgnację ciała, nazwy stosowanych przez autorkę kosmetyków, obowiązkowe menu.

Każdy z 11 rozdziałów Charlotte kończy mini rozdziałami „porozmawiajmy o skórze" - to krótkie wywiady z modelkami, właścicielami firm i osobami, którym zależy na perfekcyjnym wyglądzie. Warto je przeczytać, może znajdziecie coś dla siebie.

Elementarz pielęgnacji Charlotte Cho to książka nie tylko o pielęgnacji ciała, ideale piękna, do którego wszyscy dążymy, ale przede wszystkim opowieść o zadziwiającej kulturze koreańskiej. My, żyjący w pośpiechu, stresie, idziemy na łatwiznę - jesteśmy w stanie wydać ogromne pieniądze, by wyglądać dobrze - jeden super kosmetyk, operacja plastyczna. Dla kobiet tej kultury nie liczy się czas. Zadziwia używanie dziesięciu kosmetyków do pielęgnacji twarzy dziennie, sauny czy masażu. One traktują swoje ciało jak świątynie, a dbanie o urodę to prawdziwy rytuał. I o tym jest ta książka. O pięknie postrzeganym inaczej.

Może nie uda się Wam znaleźć kosmetyków polecanych przez Charlotte i zastosować ich na swojej cerze, jedno jest jednak pewne - zmienicie swój punkt myślenia, zaczniecie inaczej dbać o swój wygląd i zdrowie. I oto chodzi! Poradnik osiągnął swój cel!


Recenzent: Izabela Nestioruk

Nowe wydanie

Nieskazitelna, promienna cera jest w zasięgu ręki – odkryj, jak to robią Koreanki

W Europie o skórze mówi się głównie w kontekście problemów: zmarszczek i niedoskonałości cery, które trzeba tuszować grubymi warstwami makijażu. Koreanki od dawna wiedzą, że takie podejście prowadzi donikąd. Ich niezwykła metoda kompleksowej pielęgnacji gwarantuje rewelacyjne efekty.

Charlotte Cho na własnym przykładzie obala mit, że idealna cera Koreanek to efekt dobrych genów i udowadnia, że wszystko zależy od właściwej pielęgnacji. W książce przedstawia kilka prostych, ale niezastąpionych sposobów, by raz na zawsze pożegnać się z niedoskonałościami i zachwycić wszystkich promienną, nieskazitelną cerą.

Zapomnij o starzejących się z godnością Francuzkach i osiągnij koreańską perfekcję.
Oczyszczaj, złuszczaj, nawilżaj, regeneruj i lśnij!