Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Kuchnia filmowa

Film i kuchnia

Orłem w kuchni nie jestem, ale fascynują mnie wydawnictwa i blogi kulinarne. "Kuchnia filmowa" stanowi połączenie obu, bowiem jest to książka, której podwaliny stanowi blog Pauliny Wnuk - From movie to the kichen.

 

Autorka lubi gotować i jeść, ale uwielbia też oglądać filmy. One stały się inspiracją do tworzenia dań odzwierciedlających filmy. Miłość do kina i do kuchni znajdziecie w "Kuchni filmowej".

 

Nie jest to jednak typowa książka kucharska, to swoisty przegląd filmów podzielonych na kategorie, m.in. znajdziecie tutaj filmy miłosne, komedie, fantastyczne, thrillery, kryminały, kino polskie, itd. Autorka pokrótce prezentuje nam film, a dalej znajdujemy potrawę, która powstała na skutek inspiracji nim.


Potrawy są fascynujące :) Niektóre wzbudziły szeroki uśmiech na mojej twarzy - jak krem sułtański powiązany z filmem "Dziewczyny do wzięcia", który uwielbiam. I przyznaję, że to właśnie on kojarzy mi się również z tym filmem - strzał w dziesiątkę!
Uwiodły mnie dwie wersje spaghetti powiązane z filmem "Jedz, módl się i kochaj", które na pewno wypróbuję.


Byłam bardzo ciekawa, co znajdę przy thrillerach i muszę przyznać, że pomysłowość autorki nie zna granic. Pamiętacie słynnego "Hannibala" z Anthonym Hopkinsem? Dedykowana mu została sałatka z sercem wieprzowym - mocna pozycja, ale wyglądająca bardzo apetycznie.

Moim faworytem kulinarnym z tej książki jest bezsprzecznie ciasto czekoladowe pani Trunchbull z filmu „Matylda". Wygląda smakowicie i wydaje mi się, że nawet ja potrafię je zrobić.


Oczywiście, w książce znajdziecie również słynne „Casino Royal" i chyba nie muszę wam podpowiadać, jaki przepis tam znajdziecie... Jasne, że Vesper Martini, ulubiony napój każdego Bonda.

 

Książka "Kuchnia filmowa" została przepięknie wydana. Ma twardą, solidną okładkę, kredowe kartki, które nie pobrudzą się w kuchni. Jest bogato ilustrowana i wzbogacona rysunkami. Bardzo mi się spodobała!


A do tego ciekawostki filmowe przeplatane są przepisami kulinarnymi, podanymi w prostej i zrozumiałej formie. Dla mnie rewelacja!!! Przekonajcie się sami - polecam!


Recenzent: Anna Ciesielska

Idealny prezent i dla kinomaniaka, i dla zapalonego kucharza

Weekend z kultowymi komediami? Ugotuj niebieską zupę Bridget Jones.
Spotkanie z kumplami? Podaj legendarne cheeseburgery z „Pulp Fiction”.
Wieczór panieński? Drink cosmopolitan z „Seksu w wielkim mieście” to najlepszy wybór!

Kuchnia filmowa przeniesie Cię w świat potraw z Twoich ulubionych filmów.
Napisała ją Paulina Wnuk na podstawie swojego bloga From movie to the kitchen, który otrzymał nagrodę Blog Roku 2012.

Popkulturowe danie łączące dwa światy: kuchni i filmu.
Smacznego oglądania!


Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze kulinarne gadżety:

Zobacz jak je otrzymać