Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Magiczne drzewo. Olbrzym

Fantastyczne przygody!

Po "Magiczne drzewo" sięgnęłam z kilku powodów m.in. z przyzwoitości, bo są wakacje i "trzeba" dać przykład dzieciom. I gdy wgłębiałam się w przygody Kukiego i jego przyjaciół, zapominałam o tym, co mnie otacza. Przed przystąpieniem do lektury nie przypuszczałam, że będę tęsknić za kolejnym, fantastycznymi przygodami.

 

Przyznać muszę, że wielki wpływ wywarły na mnie kolorowe zdjęcia, którym za każdym razem poświęcałam kilka minut oglądając je dokładnie i porównując z treścią. Choć mam więcej niż lat 12 jestem dumna, że przeczytałam tę książkę. Serdecznie ją polecam i tym młodszym i tym starszym.


Recenzent: Katarzyna Drozd

Powieść z bestsellerowego cyklu "Magiczne Drzewo", wydanie 2020

Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Walczy ze zwierzomaszynami, stalowym ptakiem i pożeraczem światła. Wędrują z nim mądra Gabi, supergracz komputerowy Blubek i gadający pies. W dalekiej Azji szukają tajemniczego domu pilnowanego przez złotego tygrysa. Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej. Nie można się od niej oderwać!


Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy – telewizyjnym Oscarem – za wyobraźnię, mądrość i humor.

Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.