Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ostrożnie z marzeniami

Cuda się zdarzają

Uważaj, o czym marzysz, nie z powodu, że może się to spełnić, ale dlatego, że gdyby tak się stało, co wtedy będzie naszą skrywaną i nieosiągalną fantazją? Pewnie dlatego ludzie marzą o rzeczach wielkich, niemal nierealnych, bo nie obawiają się, że stracą swoje marzenia wskutek ich realizacji.

Czasem bowiem dla rozwoju człowieka i dla pełni rozkwitu jego osobowości najlepsze są marzenia z gatunku tych science-fiction. Główna bohaterka książki też podświadomie wybierała trudne obiekty swych marzeń. Jednak być może cuda się zdarzają, marzenia spełniają i możliwe, że nawet nie zostaje po nich trudna do załatania pustka? Czyż życie wtedy nie byłoby za piękne? "Ostrożnie z marzeniami" to powieść napisana bardzo lotnym, indywidualnym stylem. Umiejętnie prowadzona narracja sprawia, że czytelnik wchodzi w świat głównej bohaterki i podąża jej ścieżkami, sam nie wie, kiedy stając się jej wiernym kibicem na drodze do realizacji marzeń. Błyskotliwe dialogi, cięte riposty i lekka fabuła to jak zwykle fenomenalny przepis na doskonałą powieść. Sprawdził się on i w tym przypadku.

 


Recenzent: Barbara Oleksy

Alexandra Potter

Ostrożnie z marzeniami

Tłumaczenie: Monika Bukowska

A gdyby tak marzenia mogły się spełniać? I to nie wybrane, ale wszystkie - te duże i te maleńkie? Te o bogactwie, urodzie, przystojnym nieznajomym, który pokocha na wieki, i te o wolnym miejscu w metrze, gdy po ciężkim dniu wracasz do domu i torturują cię własne szpilki.  Za tym właśnie tęskni rudowłosa Heather, londyńska fotografka. Nie dość, że jako trzydziestolatka jedyne śluby jakie zna to te, które uwiecznia na kliszy, to jeszcze zabójczo przystojny sąsiad nie zwraca na nią uwagi, a na wolne miejsce parkingowe zawsze trafia kto inny. I nagle, z dnia na dzień, życie Heather zmienia się całkowicie za sprawą pewnej zielonookiej cyganki i... niewielkiej gałązki wrzosu. Tylko co wtedy, gdy ten wymarzony nie okazuje się być tym jedynym? Ostrożnie z marzeniami to zabawna, błyskotliwie napisana książka, która z wdziękiem
i lekkością opisuje perypetie zwariowanej singielki. Heather nie traci rezonu nawet w obliczu najbardziej nieoczekiwanych wydarzeń, takich jak wygrana w totka, propozycja pracy
w prestiżowej gazecie czy wesele byłego chłopaka. Jednak kiedy wszystkie jej marzenia zaczynają się spełniać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zdaje sobie sprawę, że coś naprawdę wisi w powietrzu. Bo kto powiedział, że marzenia się nie spełniają? Patron medialny: