Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Pomóc Jani. Dziewczynka pogrążona w obłędzie i walka o jej ocalenie

Bez upiększania

Czytając powieść o problemach rodziny brykającej się z ciężką chorobą córki, nie sposób spokojnie przejść do codziennego życia. Człowiek ma wyrzuty sumienia, że narzeka na bzdurne i wydumane często problemy.

Tu rodzice walczą często z wiatrakami o choć częściową poprawę stanu córki, taką, która umożliwiłaby w miarę normalne życie. Niestety objawy pojawiły się wyjątkowo wcześnie i bezlitośnie odarły rodzinę ze spokojnego życia, dając w zamian horror niewiadomej, co strasznego wydarzy się w kolejnych dniach. Rodzice niemal przez całe lata bezskutecznie szukają pomocy dla swego ukochanego, choć często niebezpiecznego i nieobliczalnego dziecka. Muszą zmierzyć się z obojętnością i bezdusznością wielu ludzi, w tym lekarzy, oraz systemu ubezpieczeniowego. Tylko nieprawdopodobne pokłady miłości i cierpliwości zdołały uchronić rodzinę przed rozpadem. Od książki ciężko się oderwać, dlatego gorąco ją polecam.


Recenzent: Magdalena Kożuch

Poruszająca historia dramatycznej walki o życie dziecka

Kilkuletnia Jani wydaje się być zwyczajnym dzieckiem, które może trochę zbyt często fantazjuje. Z czasem rodzice odkrywają jednak, że fantazje dziewczynki nie są tylko wytworem dziecięcej wyobraźni, a objawem poważnej choroby. Jani staje się niebezpieczna dla siebie i swojego młodszego braciszka.

Michael Schofield szczerze i wzruszająco pisze o dramatycznej walce, którą musiał stoczyć o życie swojej córeczki, i opowiada o zmaganiach z jedną z najbardziej tajemniczych chorób umysłu.

Udowadnia, że rodzicielska miłość jest w stanie przezwyciężyć największe przeciwności.

Książka stała się głośnym bestsellerem New York Timesa, a poruszona sprawą Oprah Winfrey zaprosiła autora do swojego programu.