Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Marzenie Łucji

Aż czuje się zapach róż

Miałam okazje przeczytać książkę „Marzenie Łucji" przedpremierowo z czego jestem bardzo zadowolona. Po przeczytaniu pierwszej części „Obietnicy Łucji" byłam zaintrygowana losami głównej bohaterki i z niecierpliwością czekałam na jej dalsze losy.

Obie części to opowieść o losach kobiety, która została bardzo doświadczona przez problemy rodzinne, gdy była małym dzieckiem. Ciężar, jakim została wówczas obarczona, był zbyt duży, jak na barki małej dziewczynki i przyczynił się do jej nieudanego życia. W wieku 40 lat podejmuje radykalną decyzję i ucieka z dużej metropolii na podkarpackie zacisze. Tam odnajduje spokój i zaczyna akceptować swoją przeszłość.

Mimo swojego wieku nie boi się marzyć i walczy o to, aby jej dalsze życie było lepsze. Poznaje Tomasza, który okazuje się miłością jej życia. Łucja zawsze marzyła o szczęśliwej rodzinie i uporczywie dąży do tego celu. W drugiej części oczywiście pojawia się wątek romansu, intrygi i nieoczekiwanych splotów zdarzeń. Opowieść ta pokazuje, że życie nie jest usłane różami i to my jesteśmy kowalami swojego losu. Łucja nie bała się marzyć i walczyła o szczęście. Niekiedy los płatał jej figle i nic nie toczyło się tak, jak chciała, ale ona się nie poddawała.

Łucja, to kobieta bardzo doświadczona przez los, ale niezwykle wrażliwa. „Marzenie Łucji" to książka, która bardzo wciąga i przenosi czytelnika w świat spokojnej podkarpackiej wsi. Czytając ją, aż czuje się zapach róż. Gorąco polecam książkę wszystkim, których chcą się oderwać od życia codziennego i przeżyć trochę magii tego miejsca.


Recenzent: Renata Grzyb

Nowa powieść autorki bestsellerowej Obietnicy Łucji. Opowieść o kobiecie, która nie bała się marzyć.

Łucja jest o krok od realizacji swojego największego pragnienia – stworzenia szczęśliwej rodziny u boku Tomasza. Ale marzenia często spełniają się w zupełnie inny sposób, niż się tego spodziewamy.
Przedłużająca się rozłąka z ukochanym sprawia, że wizja ślubu rozwiewa się jak mgła. A kiedy w Różanym Gaju pojawia się tajemniczy malarz i proponuje Łucji namalowanie jej portretu – ta przyjmuje propozycję. Między kobietą i artystą tworzy się szczególna relacja, którą coraz trudniej im lekceważyć.
Łucja musi nauczyć się walczyć o swoje marzenia. A jeśli pewne drogi okażą się nie przebycia – znaleźć w sobie siłę do znalezienia innych ścieżek.