Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Krok do szczęścia

A życie toczy się dalej

"Krok do szczęścia" to kontynuacja książki "Alibi na szczęście" Anny Ficner-Ogonowskiej. Również z jej kart wypływa cała gama emocji. To, co było wstrząsem w pierwszej części, w dużej mierze pozostaje nim nadal.

 

Hanka, nie może pogodzić się z tragedią, która miała miejsca dwa lata wcześniej. Na każdym kroku dopadają ją demony przeszłości, z którymi musi walczyć. Okazuje się, że to młodsza siostra, Dominika, jest bardziej dojrzała. To ona opiekuje się Hanką, potrząsa nią, popycha do rozprawienia się z tym, co było. Mądrymi radami służy też niezastąpiona pani Irenka. Czy Hanka odważy się wejść do swojej sypialni? Czy pogodzi się z losem? Czy da szansę Mikołajowi?

 

Życie jest pełne niespodzianek i zakrętów. Wokół Hanki pojawiają się tajemnice i osoby, o których chciałaby zapomnieć. Niespodziewanie pojawia się znienawidzona przez nią Tereska. Dokumenty adopcyjne jej siostry, a raczej wizytówka psychiatry robią w jej życiu spore zamieszanie.

 

Książka ta jest skarbnicą mądrości, które wygłasza pani Irenka. Jest to również ciepła opowieść o miłości, rodzinie i przyjaźni. Uświadamia nam starą prawdę, że po burzy zaświeci słońce, że nic nie dzieje się bez przyczyny.


Recenzent: Monika Kociuba

Jeszcze tylko jeden krok do szczęścia!

Zaparz sobie dobrą herbatę i sięgnij po tę książkę. Zaczytaj się i zapomnij o wszystkim.

Hania cieszy się ze ślubu swojej przyjaciółki Dominiki, jednak nie potrafi uciec od smutnych wspomnień związanych z dniem, który miał być najszczęśliwszy w jej życiu. Musi zmierzyć się z przeszłością i uwierzyć w to, że czas już zrobić kolejny krok. Czas dostrzec, jak bardzo walczą o nią najbliżsi i ile gotowi są dla niej poświęcić. Pani Irenka jak nikt inny potrafi podnieść ją na duchu. Dominika wie, że prawdziwa przyjaźń wymaga czasami bolesnej szczerości. Mikołaj, dotąd czuły i cierpliwy, ma już dość czekania na Hanię, która wciąż ucieka przed jego miłością. Kiedy na światło dzienne wychodzi skrzętnie skrywana rodzinna tajemnica, w życiu Hani pojawia się osoba, o której istnieniu nie miała dotąd pojęcia...
Krok do szczęścia to mądra i pełna ciepła opowieść o tym, że życie nigdy nie przestaje nas zaskakiwać i że nic nie dzieje się bez przyczyny. Szczęście czeka na każdego, kto odważy się zrobić pierwszy krok.

-Pełna emocji, wzruszająca opowieść o miłości.
ANNA DERESZOWSKA

-Mistrzowskie spiętrzenie wątków godne talentu Agathy Christie
Artur Żmijewski