Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Żywioł Ognia

Nelson DeMille

Żywioł Ognia

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek

Nowa powieść mistrza sensacji!

Wszystko u niego jest na miejscu. Suspens, nośne tematy, humor i główny bohater, z którym chciałoby się pójść na piwo.
- Harlan Coben

Prawdziwy mistrz.
- Dan Brown

Wyobraź sobie świat bez terroryzmu. Bez wojny o naftę, bez islamskich bojowników, bez kontroli na lotniskach. Wyobraź sobie, że bomby atomowe wymazały z mapy cały Bliski Wschód...

„Rząd amerykański opracował tajny protokół pod kryptonimem »Żywioł Ognia«. Czym jest »Żywioł Ognia«? To plan wymazania z powierzchni ziemi całego świata islamu za pomocą broni jądrowej w odpowiedzi na atak terrorystyczny skierowany przeciw Ameryce. Jak się to panu podoba?”

W odludnej posiadłości magnat naftowy Bain Madox i jego wpływowi przyjaciele realizują nuklearny spisek. Nowojorski gliniarz John Corey i jego żona Kate z FBI mają tylko trzy dni, by powstrzymać atomowe piekło. Rozpoczyna się wyścig z czasem i ostra walka twardych charakterów.

DeMille, uznany król sensacji, przygotował niezwykłą mieszankę humoru, akcji i grozy.


Nelson DeMille urodził się w 1943 roku w Nowym Jorku, z którym to miastem związany jest do tej pory. Również akcja jego powieści często rozgrywa się we wspomnianej metropolii. Pisarz mieszka w Garden City (na Long Island), gdzie przeprowadził się jeszcze w dzieciństwie razem z rodzicami. Jest członkiem elitarnego stowarzyszenia MENSA. Studiował nauki polityczne i historię z przerwą w edukacji z powodu udziału w wojnie w Wietnamie. Służył wtedy jako porucznik w piechocie (początkowo w wywiadzie wojskowym), otrzymując medale za męstwo. Po powrocie do Stanów dokończył studia, pracował jako korespondent oraz próbował swoich sił w literaturze. Jak wyznał w jednym z wywiadów, zaczął pisać pod pseudonimem, bo czekał z ujawnieniem nazwiska do momentu, gdy będzie zadowolony z poziomu swoich książek.

Oprawa miękka

Liczba stron: 624

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-08-16

ISBN: 978-83-240-0858-2

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: Wild Fire

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek

Recenzje

Brutalność świata
51 34
Żywioł ognia" to kolejna już książka ostemplowana osobowością Johna Corey'a. Twarda ironia, sarkastyczny humor i inteligencja godna zazdrości, to cechy, które przyciągają jak magnes i nadają powieści ten niebanalny charakter, który pozwala się cieszyć dobrą literaturą.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.