Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Życie pasterza

James Rebanks

Życie pasterza

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

Najbardziej zaskakujące wydarzenie literackie ostatnich lat.

Bestseller „New York Timesa”. Międzynarodowy fenomen.

„To jest moje życie. Nie chcę innego”.
James Rebanks powrócił z wielkiego miasta na wieś, aby pracować na farmie, którą jego rodzina prowadzi od sześciuset lat. Z dala od zgiełku wiedzie proste życie w Krainie Jezior, gdzie ludzie od wieków hodują owce. Jego wybór stał się inspiracją dla milionów zabieganych, uzależnionych od smartfonów i poszukujących spokoju ludzi. Rebanks opowiedział im o świecie, w którym najważniejsze wartości wciąż mają sens, a relacje między jego mieszkańcami pozostały autentyczne, choć nie zawsze są łatwe.

Książka Rebanksa to poruszająca historia człowieka, który wbrew trendom odnalazł spełnienie w prostocie życia i pokorze wobec natury. Opowieść o związku z rodzinną tradycją, wyjątkowym regionem oraz z naturą, która wyznacza rytm życia mieszkańców.
"Życie pasterza" szczerością i wrażliwością autora podbiło serca milionów czytelników i zachwyciło najbardziej wymagających krytyków. Stało się wydarzeniem literackim w Wielkiej Brytanii i USA oraz bestsellerem w Niemczech, Hiszpanii i Norwegii.

Oprawa twarda

Format: 135x215

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-03-27

ISBN: 978-83-240-3735-3

Tytuł oryginalny: The Shepherd's Life. A Tale of the Lake District

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

Przeczytaj także

Najlepsze premiery na majówkę!
Weekend majowy właśnie się rozpoczyna. Dla niektórych potrwa nawet tydzień! Oto nasze propozycje, które będą świetnym towarzyszem podczas majowego odpoczynku.
>>> czytaj więcej
Przeczytajcie fragment "Życia pasterza"
W marcu w Polsce ukaże się „Życie pasterza" Jamesa Rebanksa, książka, która stała się międzynarodowym fenomenem, jednym z największych zaskoczeń na brytyjskim rynku wydawniczym.
>>> czytaj więcej
Poruszająca historia człowieka
Znakomita książka Jamesa Rebanksa o jego rodzinnej farmie na północy Anglii to opowieść o tradycji, znaczeniu korzeni i poczuciu przynależności w erze upływającej pod znakiem mobilności i wymyślania siebie na nowo.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.