Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Żony mojego ojca

Jose Eduardo Agualusa

Żony mojego ojca

Tłumaczenie: Michał Lipszyc

Zmysłowa podróż przez kontynent tętniący muzyką i miłością

Dzień, w którym Laurentina postanowiła odnaleźć swego prawdziwego ojca, był dniem jego śmierci. Faustino Manso, słynny wędrowny muzyk i uwodziciel, zostawił jednak w Afryce siedem żon i osiemnaścioro dzieci. Laurentina wyrusza tropem jego miłosnych podbojów. Odnajduje każdą z ukochanych kobiet Faustina i poznaje historie naznaczone namiętnością i bólem rozstania. Odkrywając burzliwe życie ojca, składa w całość okruchy prawdy o swoim życiu, tożsamości i korzeniach. Zostawia wielkomiejski chaos, by dotrzeć tam, gdzie łatwiej oddzielić prawdę od kłamstwa, rzeczywistość od fikcji. 

Żony mojego ojca to podróż w głąb nieznanej Afryki, świata barwnych postaci, egzotycznych smaków i dźwięków zasłyszanych w zadymionym klubie jazzowym. To zmysłowa i hipnotyzująca opowieść o kobietach, muzyce i magii Czarnego Lądu. Agualusa czaruje w sposób, któremu trudno się oprzeć.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140#205

Liczba stron: 316

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-04-16

ISBN: 978-83-240-2236-6

Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Tytuł oryginalny: As mulheres de meu pai

Tłumaczenie: Michał Lipszyc

Materiały o książce

„Le Magazine Littéraire”

”Zmieszanie przyziemności z fantazją, zacieranie się granic pomiędzy tragedią i komedią.”

„The Guardian”

To więcej niż dotyk realizmu magicznego.

Recenzje

Gdy rzeczywistość miesza się z baśnią, życie z magią
85 42
Rzecz dzieje się w Afryce. Pewnego razu był sobie Faustino. Faustino był muzykiem i bardzo lubił kobiety. Zrobił dziecko młodziutkiej Alimie. Alima prawie zmarła przy porodzie, a jej córeczkę Laurentinę oddano rodzącej w tym samym czasie, w tym samym szpitalu Dorotei, która straciła swoje dziecko. Dorotea była żoną o wiele lat od siebie starszego Dario Reisa. W dniu swojej śmierci Dorotea wyznaje Laurentinie, że nie jest jej prawdziwą matką. Laurentina wyrusza z Lizbony, gdzie się wychowała, do Angoli, śladami swojego prawdziwego ojca... Skomplikowane? A to dopiero początek tej historii, w której przewijają się niezliczone żony i dzieci Faustina, przyjaciele i kochankowie Laurentiny oraz przygodni towarzysze podróży.
>>> czytaj więcej
W poszukiwaniu własnego ja
91 50
W czasach masowej produkcji książek bardzo trudno trafić na pozycję godną uwagi i autentycznie wartościową. I oto jest! Powieść „Żony mojego ojca" angolskiego pisarza Jose Eduardo Agualusy jest prawdziwą perełką.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.