Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Zazdrość i medycyna

Michał Choromański

Zazdrość i medycyna

Kultowa powieść lat 30.

Rebeka Widmarowa podczas nieobecności męża spędziła kilka dni w szpitalu pod opieką chirurga Tamtena. Nikomu nie powiedziała o tajemniczym zabiegu, ale zanim zdążyła wrócić do domu, plotka obiegła całe miasto i dotarła do Widmara. Zakochany mąż z pewnością nie dałby jej wiary, gdyby nie podejrzenie, które kiełkuje w nim od dawna.

Zazdrość i medycyna, fenomenalne studium obsesji i namiętności, wyszło spod pióra dwudziestoośmiolatka i od razu stało się bestsellerem.


Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze literackie gadżety:

Zobacz jak je otrzymać

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 240

Wydanie: piąte (pierwsze w Znaku)

Data pierwszego wydania: 2010-05-31

ISBN: 978-83-240-1331-9

Opracowanie graficzne: Kuba Sowiński

Recenzje

Pasja, nienawiść i namiętność
80 40
Nie powinnam lubić tej książki. Prawdopodobnie nie powinna jej lubić żadna szanująca się przedstawicielka płci zwanej piękną. Wizerunek kobiety w powieści Choromańskiego jest bowiem zdecydowanie niepiękny. A jednak uległam "Zazdrości i medycynie". Czytając - w autobusie, z wypiekami na twarzy - za bardzo przeżywałam targające bohaterami emocje, by dumać nad kiepskim PR-em kobiecego rodu.
>>> czytaj więcej
Kondycja męskiej psychiki
80 35
Dobrze, że ta książka wraca. Rzuca ona zupełnie nowe światło na literaturę okresu międzywojennego. Oto mamy historię ze wszech miar uniwersalną, która mogłaby zdarzyć się także dzisiaj. Zarówno pod względem formy, jak i treści, proza Choromańskiego rzuca wyzwanie słynniejszym i bardziej celebrowanym twórcom tamtych lat. Ale po kolei ... \
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.