Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Melissa de la Cruz

Zapach spalonych kwiatów

Tłumaczenie: Ewa Polańska

Trzy kobiety, dwóch mężczyzn i jedna tajemnica

Freya wiedziała, że igra z ogniem, a mimo to nie potrafiła się powstrzymać. W powietrzu od niewyobrażalnego napięcia czuć było zapach spalonych kwiatów. Czuła, że jakaś nieopisana siła pcha ją w ramiona mężczyzny. Sęk w tym, że zupełnie nie tego, co trzeba - brata własnego narzeczonego. W miejscu zupełnie nie tym, co trzeba - na własnym przyjęciu zaręczynowym. Czuła pod skórą, że zbliżają się kłopoty.
Nie ona jedna...

Joanna od kilku dni przeczuwała, że coś niedobrego dzieje się w miasteczku. Kiedy zobaczyła martwe ptaki na plaży, wiedziała już, że to nie przypadek. Znała te oznaki.
Do tego wszystkiego Ingrid, na pozór najspokojniejszą z kobiet z rodu Beauchamp, zaczęły dręczyć niepokojące koszmary... 

Oprawa miękka

Format: a5

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-10-17

ISBN: 978-83-240-1663-1

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: The Witches of East End

Tłumaczenie: Ewa Polańska

Partnerzy


Recenzje

Czarownice z East End
68 28
Melissy de la Cruz nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. Zasłynęła serią "Błękitnokrwiści", która ma zarówno wielu fanów, jak i przeciwników. Ja, oczywiście, zaliczam się do tej pierwszej grupy! Przeczytałam już cztery tomy i na tym się raczej nie skończy. Jeśli wśród was są jacyś wielbiciele tej serii to "Zapach..." będzie dla was nie lada gratką, gdyż pojawiają się tutaj bohaterzy już wam znani, a przede wszystkim pewna piękna, lecz dosyć okrutna wampirzyca.
>>> czytaj więcej
Patrząc magicznym okiem na ziemskie sprawy
69 35
Ciekawe ujęcie realizmu i sił nadprzyrodzonych przenosi czytelnika w świat magii, który jest jednocześnie bardzo przyziemny. Magia jest zabroniona, a mimo to główne bohaterki jej używają i nawet się z tym nie kryją. Bohaterkami magicznej powieści Melissy są matka i jej dwie córki. Każdej z nich towarzyszy odrębna historia. Historia magiczna a zarazem mogąca po części przydarzyć się każdej z nas. W życiu każdej z bohaterek jest mężczyzna, z którym związane jest uczucie. Od niepohamowanej namiętności do spokojnego skrywanego, gdzieś na dnie serca płomyka nadziei na miłość.
>>> czytaj więcej
Zawojowałaś moje serce, Melisso De La Cruz
68 28
Nie pierwszy raz (i zapewne nie ostatni) wykazałam się całkowitą beztroską i bezmyślnością przy wyborze lektury - nie sprawdziłam, jaki gatunek uprawia zupełnie mi nie znana autorka i najprościej mówiąc, o czym pisze. I szczerze mówiąc dobrze zrobiłam, że do tych informacji nie dotarłam, ponieważ po ich lekturze skreśliłabym tę książkę na samym początku. Albowiem Melissa De La Cruz, autorka "Zapachu spalonych kwiatów" jest uznaną autorką książek dla młodzieży i dorosłych, a sławę przyniósł jej cykl powieściowy "Błękitnokrwiści" traktujący o współczesnych wampirach. A ja mam na wampiry daleko posuniętą alergię i omijam autorów piszących na ten temat szerokim łukiem.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.