Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Greg King, Sue Woolmans

Zabić arcyksięcia

Tłumaczenie: Anna Gralak

Romans, o którym mówiła cała Europa. Zamach, który zmienił bieg historii.

Wszystko wskazuje na to, że zakochali się w sobie na wystawnym balu maskowym zorganizowanym w wiedeńskim pałacu w 1894 roku. Arcyksiążę, bratanek panującego cesarza Austrii i piękna dziewczyna ze zubożałej arystokratycznej rodziny. Ich miłość nie mogła zyskać akceptacji cesarskiego rodu, ale para odważnie zdecydowała się walczyć z konwenansami.

Książka Grega Kinga i Sue Woolmans odsłania kulisy jednego z najgłośniejszych romansów Europy przełomu wieków. Pasjonująca opowieść o zakazanej miłości na cesarskim dworze zmienia się jednak w trzymający w napięciu thriller. Atmosfera w Europie zaczyna gęstnieć, dochodzi do serii politycznych zamachów, a groźba wojny staje się coraz bardziej realna.

Zakochani nie wiedzą, jakie niebezpieczeństwo im grozi, gdy latem 1914 roku wybierają się w podróż do Sarajewa.

W 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej autorzy odkrywają nowe fakty związane z postaciami, których śmierć przesądziła o rozpoczęciu jednego z największych konfliktów zbrojnych w dziejach.

Oprawa miękka

Format: 155x235

Liczba stron: 464

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-03-31

ISBN: 978-83-240-2504-6

Opracowanie graficzne: Mariusz Banachowicz

Tytuł oryginalny: The Assassination of the Archduke

Tłumaczenie: Anna Gralak

Przeczytaj także

Polecamy książkę "Zabić arcyksięcia"

Z tej okazji 3 kwietnia 2014 roku do Polski przyjechała księżna Sophie von Hohenberg, prawnuczka Franciszka Ferdynanda.


>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Jeśli urodziłeś się w rodzinie Habsburgów – zapomnij o beztroskim dzieciństwie… Z chwilą, jak wypowiesz pierwsze słowa, zacznie się surowa dyscyplina. Nauczyciel ocenzuruje podręczniki, teolog zadba o właściwy kręgosłup moralny, wykładowcy zatrują młodość prelekcjami o prawie konstytucyjnym. („Jak wychować arcyksięcia? Odkrywamy tajniki habsburskiej edukacji”). Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

Nieoficjalne motto monarchii habsburskiej głosiło „Niech inni prowadzą wojny. Ty, szczęśliwa Austrio, zawieraj małżeństwa”. Przez wieki członkowie dynastii sztywno trzymali się tej zasady. Aż nagle pojawił się Franciszek Ferdynand i wszystko zepsuł. Zamiast najlepszej możliwej partii, postanowił poślubić Kopciuszka. („AAA księżniczkę poślubię. Jak wyswatać następcę tronu?”). Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Chociaż od zamachu w Sarajewie minęło sto lat, wciąż skrywa wiele tajemnic. Przedstawiamy 5 faktów, które na pewno Was zaskoczą. Nie są to wcale żadne teorie spiskowe! („5 zaskakujących faktów o zamachu, który wywołał I wojnę światową”). Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.