Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Za podszeptem diabła

Karin Fossum

Za podszeptem diabła

Tłumaczenie: Anna Topczewska

To powieść o tym, jak rodzi się szaleństwo. Osiemnastoletni Andreas leży połamany w piwnicy Irmy Funder. Jak się tam znalazł? Dlaczego nie pomoże mu jego przyjaciel Zipp, choć tylko on wie, gdzie zaginął kolega? I kim jest Irma Funder? Cóż, na pozór zwykła starsza pani z sąsiedztwa: pracowita, schludna, zupełnie normalna... Ale jak wiemy - pozory mylą.
Czy policja odnajdzie Andreasa, czy chłopak przeżyje? Inspektor Sejer będzie musiał stawić czoła zmowie milczenia, panującej w małym norweskim miasteczku.Fossum bezlitośnie obnaża mechanizmy strachu, samotności i ukrytej nienawiści do świata. Za podszeptem diabła to thriller psychologiczny najwyższych lotów, którego zazdrościć mogą norweskiej królowej kryminału Stephen King i Henning Mankell. Aż strach pomyśleć, co siedzi w głowach naszych sąsiadów! 
 Patronat

Oprawa miękka

Format: 136x205

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-03-23

ISBN: 978-83-240-1160-5

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: Djevelen holder lyset

Tłumaczenie: Anna Topczewska

Recenzje

Intrygująca mroczna historia
53 19
"Czytanie pożera kilka sekund twojego życia, niby małe zwierzątko, strosząc kosmate litery, ostrymi ząbkami odcina ci dostęp do następnej minuty. Nigdy jej nie odzyskasz" - tą myślą Tora Ulvena rozpoczęła swoją czwartą powieść niekwestionowana norweska królowa kryminału - Karin Fossum. Zapewne nieprzypadkowo, przeczuwając, że czytelnicy z całego świata z entuzjazmem przyjmą kolejną część przygód duetu śledczych Skarre i Sejera, i z całą pewnością nie będą żałowali minut które bezpowrotnie przeminą podczas czytania „Za podszeptem diabła".
>>> czytaj więcej
Brak zrozumienia prowadzi do tragedii
58 25
Kryminał to nie jest gatunek, który lubię, ale czasem robię wyjątek. I tak było w przypadku Karin Fossum, nie pierwszy zresztą raz. Książki Karin Fossum to swego rodzaju studium psychologiczne, czasami przypominające akta pacjentów zakładów psychiatrycznych.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.