Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Cay Garcia

Za drzwiami pałacu. W służbie saudyjskiej księżniczki

Tłumaczenie: Maria Borzobohata-Sawicka

Prawda o zamkniętym świecie saudyjskiej arystokracji

Za drzwiami pałacu w Rijadzie saudyjska księżniczka Arabella wiedzie typowe życie arabskiej arystokratki. Jej garderobę wypełniają abaje od Chanel i kolekcje drogich torebek, a z szuflad wysypuje się brylantowa biżuteria. Codzienność kobiet z saudyjskiej rodziny królewskiej to baśniowe przyjęcia na pustyni, stoły uginające się od egzotycznych rarytasów i przejażdżki drogimi samochodami.

A przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka…

Autorka tej książki, absolwentka elitarnej szkoły dla kamerdynerów, została osobistą asystentką księżniczki. Aby nie stracić posady, musiała się zmagać z pretensjami rozkapryszonej arystokratki. Jednak gdy poznała ją lepiej, odkryła smutną prawdę o przeszłości księżniczki.

Czy to możliwe, że za zasłoną bogactw i splendoru kryje się nieszczęśliwa dziewczyna, która w bezsenne noce marzy o byciu kimś zwyczajnym?

Korzystając z własnych doświadczeń, autorka opisuje świat, do którego bardzo nieliczni obcokrajowcy kiedykolwiek uzyskali dostęp. Ze względu na szczegóły, które zdecydowała się ujawnić, dla bezpieczeństwa ukrywa się pod pseudonimem.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-05-09

ISBN: 978-83-240-3633-2

Tytuł oryginalny: Behind Palace Walls. In the service of a Saudi princess

Tłumaczenie: Maria Borzobohata-Sawicka

Przeczytaj także

Najlepsze pomysły na Dzień Matki
Zbliża się Dzień Matki. Co podarować? Oczywiście najlepiej dobrą książkę. A takich nie brakuje w naszych propozycjach.
>>> czytaj więcej
Prawdziwa natura saudyjskich bogaczy
Jakie są saudyjskie kobiety? Czy rzeczywiście tak zniewolone i uległe? Czy może tylko muszą być takie na potrzeby spokojnego życia w Arabii, pełnego zakazów i nakazów? Przeczytajcie, co mówi Monika Abdelaziz, mieszkająca na stałe na Bliskim Wschodzie.
>>> czytaj więcej
Prawda o zamkniętym świecie saudyjskiej arystokracji
Czy wiecie, jak postępować w obecności członka rodziny królewskiej? Czego nie robić, aby nie obrazić rodziny panującej w Arabii Saudyjskiej?
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.