Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Z Pegazem. Ludzie i Epoki. Klasa I. Starożytność i średniowiecze

Grzegorz Szymanowski, Marek Wilczyński

Z Pegazem. Ludzie i Epoki. Klasa I. Starożytność i średniowiecze

Podręczniki z cyklu Ludzie i epoki cieszą się od lat uznaniem uczniów i nauczycieli. Po trzech latach od ostatnich modyfikacji do rąk czytelników trafia nowa wersja książki, uwzględniająca zmiany wynikające z wydanej 23 sierpnia 2007 roku Podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz nowych standardów egzaminacyjnych wprowadzonych 28 sierpnia 2007 r. Nowy stan prawny spowodował konieczność wprowadzenia takich zmian, by podręcznik pozostawał z nimi w pełnej zgodzie, a więc był dobrym narzędziem do nauczania i przygotowania ucznia do matury. Jednocześnie autorzy starali się tak wprowadzać modyfikacje, by nauczyciele ceniący sobie logiczny układ podręcznika, styl narracji i zalety metodyczne, nie musieli w dużym stopniu zmieniać stylu nauczania.
Powstał więc podręcznik zachowujący wszystkie zalety poprzedniego wydania, zwłaszcza znakomicie dobrane teksty i ilustracje źródłowe oraz sprawną, napisaną barwnym językiem narrację. Zmiany uwzględniają między innymi najnowsze zdobycze nauki i uwagi użytkowników ksiązki.
Nowa wersja podręcznika zawiera praktyczne pomoce naukowe: ZAKŁADKI („SKRZYDEŁKA”), zawierające schematy interpretacji źródeł pisanych i ikonograficznych;rozkładaną PLANSZĘ, zawierającą syntetyzujące cały materiał schematy;NAWIGATOR DLA UCZNIA - prawdziwy „przyrząd nawigacyjny” do sprawnego poruszania się po podręczniku podczas powtórek. To „mała encyklopedia historyka” zawierająca kalendarium z odsyłaczami do stron podręcznika, najważniejsze dzieła kultury, słownik pojęć oraz przewodnik po dynastiach.

Oprawa miękka

Data pierwszego wydania: 2008-06-05

ISBN: 978-83-240-1002-8

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.