Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wyznania zakonnicy

Emmanuelle Soeur

Wyznania zakonnicy

Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka

Szczere wyznania „Matki Teresy Kairu” Wyznania zakonnicy to książka, która mogła ukazać się dopiero po śmierci niezwykle popularnej siostry Emmanuelle. Szokująco szczera, momentami wstrząsająca, ale również pouczająca i piękna spowiedź była spisywana przez ostatnich trzydzieści lat życia siostry.Siostra Emmanuelle w Wyznaniach... odtwarza swoje wyjątkowo burzliwe życie, nie kryjąc żadnych trosk, słabości ani najbardziej intymnych walk wewnętrznych. W czasach, gdy zakonnice głęboko brały sobie do serca śluby posłuszeństwa, ona łamała wszystkie zakonne schematy: potrafiła zakląć, kiedy była taka potrzeba i porządnie kłóciła się z przełożonymi.
Zbuntowana i żywiołowa, zaskakiwała wszystkich szalonymi pomysłami i uporem w dążeniu do ich realizacji. Miała 62 lata, gdy spełniło się jej największe marzenie: opuściła mury klasztoru i zamieszkała wśród ubogich na przedmieściach Kairu, w miejscu, do którego nie miała odwagi zaglądać policja. „Wyobraźcie sobie uliczkę tak zawaloną śmieciami, że nie ma gdzie postawić nogi, mieszkania w starych, podziurawionych kontenerach, czarne świnie, dzikie psy, wielkie i tłuste szczury, roje much i w samym środku tego śmietniska stado dzieci (...)”. To miejsce stało się jej domem. Zbudowała tam klinikę położniczą, przytułek dla starców a nawet fabrykę kompostu. Wyznania... siostry Emmanuelle to fascynująca podróż przez życie niezwykłej stulatki, która nieustannie zmagała się ze swoimi słabościami, a jednocześnie poświęciła siebie w służbie innym. 
      Świadkowie: niepokorni, uparci, święci!Znamy ich dzieła, teraz możemy poznać ich życie.  Dotychczas w serii Świadkowie ukazała się: Matka Teresa z Kalkuty, „Pójdź, bądź moim światłem”. Prywatne pisma ”Świętej z Kalkuty”  Wkrótce:Paweł Zuchniewicz, Jan Paweł II, „Będę szedł naprzód” Shirley du Boulay, Marianne Rankin, Okno nadziei. Cicely Saunders - założycielka ruchu hospicyjnegoBinka Le Breton, Najwspanialszy dar. Pełne odwagi życie i męczeństwo siostry Dorothy StangJim Forest, Będziemy sądzeni z miłości. Biografia Dorothy Day

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-10-19

ISBN: 978-83-240-1250-3

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Tytuł oryginalny: Confessions d'une religieuse

Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka

Recenzje

Opowieść o walce ze słabościami
73 29
Nakładem wydawnictwa „Znak" ukazała się autobiografia powszechnie znanej na Zachodzie siostry Emmanuelle - nazywanej Matką Teresą Kairu, pt. „Wyznania zakonnicy". Wbrew pozorom nie jest to kolejne łzawe opowiadanie o sielskim życiu w zakonie, ale pełna energii i wręcz naturalistyczna powieść o walce ze swoimi słabościami.
>>> czytaj więcej
Barwne świadectwo niezwykłej zakonnicy
64 29
W księgarniach sa już "Wyznania" siostry Emmanuelle, budujący dowód na aktualność charyzmatu miłosierdzia.
Właśnie dziś mija rok od śmierci 99-letniej Madeleine Cinquin, znanej lepiej jako siostra Emmanuelle, zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Syjonu, sławnej z działalności charytatywnej w Egipcie. O swoim niezwykłym życiu opowiedziała nam sama w spisywanych przez trzydzieści lat "Wyznaniach zakonnicy", które trafiły właśnie do polskich księgarń.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.