Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wyliczanka

John Verdon

Wyliczanka

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek

Międzynarodowy bestseller sprzedany do 24 krajów!

„Pomyśl jakąś liczbę od 1 do 1000, pierwszą, jaka Ci przyjdzie do głowy. A teraz przekonaj się, jak dobrze znam Twoje tajemnice”.

Wszystko zaczyna się od niepokojącego listu. Potem ginie człowiek. Na miejscu wyrafinowanego mordu na detektywów czekają kolejne zagadki. Czy to możliwe, że ktoś potrafi czytać w myślach? Policja grzęźnie w domysłach, bo fakty przeczą logice. I wtedy zabójca uderza znowu.

Detektyw Dave Gurney lubi wyzwania, nawet na emeryturze. Jednak ma jeszcze jeden powód, by wbrew woli żony włączyć się w śledztwo. Ofiarą mordercy jest jego przyjaciel. Zaczyna się pasjonujący pojedynek pomiędzy charyzmatycznym detektywem a przebiegłym psychopatą. Który z nich się przeliczy?
Raz, dwa, trzy, zginiesz TY!

Oprawa miękka

Format: 126 x 205 mm

Liczba stron: 504

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-09-13

ISBN: 978-83-7515-178-7

Opracowanie graficzne: Mario Arturo

Tytuł oryginalny: Think of a Number

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek

Recenzje

Czy istnieje zbrodnia doskonała?
82 31
Mimo iż kryminały nie są moim ulubionym gatunkiem literackim, zdecydowałam się sięgnąć po książkę Johna Verdona pt. „Wyliczanka". Nie żałuję tego wyboru, nie był to stracony czas. Klimatem i stylem książka kojarzy mi się z twórczością Agathy Christie, a to przecież wyższa półka w tym gatunku.
Książka trzyma czytelnika w napięciu do samego końca, a rozwiązanie jest bardzo zaskakujące, co sprawia, że nie można się od niej oderwać.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.