Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Brygida Grysiak

Wybrałam życie

Aborcja to nie jest powód do dumy

Krystyna zaniosła swoją córeczkę do okna życia. Wiedziała, że samą miłością nie wykarmi pięciorga dzieci. Ale nie mogła znieść myśli, że jej mała Ania nie będzie znała swojej prawdziwej rodziny. Ania wróciła do domu. Daria była prostytutką. Nie wie, który klient jest ojcem jej córki. Przypadkową ciążę miały rozwiązać tabletki wczesnoporonne. Nie zadziałały. Daria została matką. Dziś mówi, że jest szczęśliwa. Kiedy Jola była w ciąży, lekarze powiedzieli, że jej córka umrze wkrótce po porodzie. Mimo to postanowiła, że dziecko przyjdzie na świat. Czy żałuje, że nie przerwała ciąży? „Żałuję tylko jednego. Że nie modliłam się o cud”.

Wybrałam życie to zbiór niezwykłych reportaży. Ich bohaterkami są kobiety - wykształcone i takie, które skończyły tylko podstawówkę, spełnione zawodowo i bezrobotne, szczęśliwe i połamane przez życie. Łączy je jedno: mimo niezliczonych trudności zdecydowały, że urodzą swoje dzieci. Heroizm czy zwykłe poczucie przyzwoitości? Życie nie zawsze jest fair, mówią, ale zawsze jest jakieś wyjście.

Oprawa miękka

Format: 124x190

Liczba stron: 180

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-05-21

ISBN: 978-83-240-2223-6

Opracowanie graficzne: Magda Kuc

Przeczytaj także

Brygida Grysiak laureatką Dziennikarskiej Nagrody "Ślad"
Brygida Grysiak, nasza autorka oraz dziennikarka TVN 24, została laureatką tegorocznej Dziennikarskiej Nagrody "Ślad" im. bp. Jana Chrapka.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Brygidą Grysiak w Krakowie
We wtorek 22 listopada klerycy WSD Archidiecezji Krakowskiej i studenci dziennikarstwa UPJPII w Krakowie zapraszają na inauguracyjne w tym roku spotkanie w ramach Ich Areopagu Wiary. Gościem będzie znana dziennikarka Brygida Grysiak.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce


Posłuchaj, co o ksiażce mówią autorka i bohaterki

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.