Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wisława Szymborska

Wszystkie lektury nadobowiązkowe

Pierwsze wydanie prezentujące wszystkie felietony autorki.

Po staroświecku uważam, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Niepoprawna czytelniczka. Uzależniona od książek. Zachłanna pożeraczka słowa drukowanego, najbardziej nieoczekiwanych dzieł, prac popularnonaukowych, antologii, poradników i literackich kuriozów. Filuterna krytyczka pisarskich talentów i grafomańskich pasji, obdarzona niebywałym nosem do geniuszu i wspaniałym poczuciem humoru. Najmądrzejsze prawdy mówiąca mimochodem, zarażająca ciekawością świata i olśniewająca rozległością zainteresowań.

Wisława Szymborska zachwyca się książkami, a czasem i naśmiewa z tych, które przeczytała, i tych, których wolałaby nigdy nie czytać.

Błyskotliwe, zabawne i niekiedy uszczypliwe teksty o literackich perłach i pomyłkach układają się w erudycyjną opowieść o świecie, historii i sztuce.

Felietony Wisławy Szymborskiej ukazują się po raz pierwszy w limitowanej edycji prezentującej wszystkie Lektury nadobowiązkowe.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 848

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-10-05

ISBN: 978-83-240-4047-6

Przeczytaj także

Dzieła Wisławy Szymborskiej w Światowym Archiwum Arktycznym
Dzięki staraniom Fundacji Wisławy Szymborskiej, Wydawnictwa Znak oraz Piql Polska cała twórczość Wisławy Szymborskiej zostanie niebawem zdeponowana w Światowym Archiwum Arktycznym na Spitsbergenie. Przekazanie cyfrowych wersji dzieł noblistki do „Biblioteki Końca Świata" nastąpi 8 kwietnia 2021 roku.
>>> czytaj więcej
WISŁA wa SZYMBORSKA czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
W środę 17 maja z okazji Roku WISŁY 2017 Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Wydawnictwa Znak oraz a5, Entropia Słowa oraz Kino Atlantic zapraszają na wieczór poezji, limeryków, listów i wyklejanek „WISŁA wa SZYMBORSKA czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa".
>>> czytaj więcej
Festiwal twórczości Wisławy Szymborskiej w Bolonii
W czwartek w Bolonii rozpoczyna się trzydniowy festiwal twórczości Wisławy Szymborskiej, zorganizowany z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy przyznania jej literackiej Nagrody Nobla. Popularność poetki we Włoszech od lat jest kulturowym fenomenem.
>>> czytaj więcej
Fascynacje książkowe Wisławy Szymborskiej
Wisława Szymborska była uzależniona od książek. Nigdy nie czytała tych polecanych. Była niezależna - nie działała na nią reklama, zawsze sama wyszukiwała lektury.
>>> czytaj więcej

Partnerzy


Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.