Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wśród znajomych. O różnych ludziach – mądrych, zacnych, interesujących i o tym, jak czasy swoje urabiali

Leszek Kołakowski

Wśród znajomych. O różnych ludziach – mądrych, zacnych, interesujących i o tym, jak czasy swoje urabiali

Zbiór tekstów pisanych przy rozmaitych okazjach o różnych osobach - żyjących i zmarłych - ważnych w życiowej drodze prof. Kołakowskiego. Wśród nich m.in: Aleksander Wat, Jarosław Iwaszkiewicz, Jan Nowak Jeziorański, Adam Michnik, Jacek Kuroń, Jerzy Turowicz, Czesław Miłosz, ks. Józef Tischner, Jan Paweł II...

Powiodło mi się w życiu nadzwyczajnie, bo tylu ludzi niezwykłych udało mi się znać. Byli wśród nich akademicy wszystkich możliwych profesji, lekarze i inżynierowie, pisarze i poeci, aktorzy i reżyserzy [...], malarze i rzeźbiarze. Byli też politycy różnych odmian, między innymi przywódcy komunistyczni [...], a także szpiedzy. Byli również księża i kardynałowie, ludzie różnych wiar i religii [...]. Wolno mi doprawdy uważać się za wybrańca losu, iż mogłem tylu ludzi interesujących znać i uczyć się od nich.

Oprawa twarda

Format: 132 × 202 mm

Liczba stron: 208

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2004-11-08

ISBN: 83-240-0500-5

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Posłowie: Zbigniew Mentzel

Recenzje

Nazwiska, które przetrwały
71 21
Kiedy ktoś pisze książkę o znanych ludziach, możemy czasem mieć wrażenie, że próbuje się tylko pochwalić: "Jestem ważny, bo znałem tego i tego...". Kiedy taką książkę pisze profesor Kołakowski, taka podejrzliwość nam nie grozi.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.